| anonimus123456789102000 a întrebat:

Hei. Am intrat intr-o noua relatie cu un baiat mai mare ca mine. chestia e ca mi-am pierdut 9 luni din viata cu un baiat si acum imi vine greu sa fiu cu altcineva. vreau sa stiu ce as putea vorbi cu noul baiat si ce sa fac la prima intalnire happy

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu cred ca daca nu vine de la sine discutia- n-are sens. Pur si simplu, esti naturala si incerci sa afli cat mai mule despre el- depinde ce te intereseaza.

N-are rost sa-ti faci planul de acasa, socotelile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ!

Succes!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Poti sa vezi situatia altfel:

-intai de toate, tipul asta intra in probe, nu te intalnesti cu el ca sa ramai cu el. Asa ca daca nu iti place sau cand nu iti place pleci

- ai ocazia sa iti faci o noua relatie. Perfect. Asta inseamna ca poti sa fii cine vrei tu. Ti-as sugera sa fii tu si sa nu te chinui sa ascunzi nimic (sentimente, idei, pofte, etc). E mai simplu. Daca el te place si cand esti arici atunci e ceea ce cauti.

- in functie de varsta cam toti vor sex. Daca esti ok si vrei asta, fa-o cat mai repede pentru ca in general am vazut multi baieti care stau in relatii pana la primele relatii sexuale. Dupa pleaca. Poate si tu vrei asta... sa plece din viata ta inainte sa depui sentimente.

-cand ai o situatie care te blocheaza, pur si simplu recunoaste. Vorbeste clar asta. Vezi cum va reactiona el la asta.

- daruieste-ti sansa de a fii fericita in relatie. Nu te speria de singuratate o perioada. E ok. Relatia nu trebuie neaparat sa supravietuiasca. Relatia e un foc de lemne. Si ca orice foc la inceput trebuie sa suflii sa mearga. Atata vreme cat suflati amandoi, focul va creste si va veti incalzi mai multa vreme la caldura lui.

| vocea a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai:
1. Tinuta perfecta pentru date
Pt prima intalnire ai nevoie de un spatiu care sa va permita sa radeti, sa vorbiti, sa va cunoaste-ti mai bine!
Evita locurile care ingreuneaza comunicarea(terase zgomotoase, cinematografe). Alege o cafenea draguta!
La prima intalnire, toata lumea vrea sa-si arate laturile pozitive, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te prefaci ca esti intr-un anumit fel.
Mai devreme sau mai tarziu, ea isi va da seama cum esti tu in realitate, si stradania ta, va fi doar timp pierdut!

| anonimus123456789102000 explică (pentru vocea):

1. Sunt o ea laughing
2. Ma gandeam la o iesire in parc... o plimbare. chiar daca e frig. l-am intrebat ce ii place sa faca cu o fata (in afara de prostii) si a spus ca ii plac plimbarile in parc. dar am o problema : ce subiecte sa abordez? si cum scap de emotii?

| anamariarot a răspuns:

Sa nu te fortezi sa spui anumite lucruri, ci sa incerci pe cat posibil sa fii tu insati

| Overthelimit_Metin_2000 a răspuns:

Ai mari probleme, deoarece tot pui intrebari din astea pe acest site.
Cei mai multi te pot lua la misto, mai bine vorbeste cu frati/surori mai mari sau cu cineva specializat in acest domeniu.
Par rautacios, dar e pentru binele tau.

| Acras a răspuns:

Spui ca ai pierdut 9 luni din viata ta parca ai mai avea putin si ai intra la pensie si nu mai apuci sa traiesti prea mult sa te bucuri de ea.
intreaba-l si tu depre viata lui ce ii place si displace eu stiu daca joaca pokemon go rahaturi fara imporatanta important este sa il faci sa se simta bine in prezenta si gata l-ai inhatat