| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o dilema. Am un prieten de cam 2 ani și dacă el se trezește la 7 mie de cele mai multe ori îmi scrie pe la 9-10 sau după cum spune el când poate, vorbim zilnic de vedem puțin mai greu fiindcă e școala la mijloc dar tot de vedem săptămânal măcar o data, ar trebui sa ma îngrijorez de ceva? Mi-e cam greu sa prind încredere ca eu sunt cam geloasa chiar dacă nu m-a înșelat, dar mai aprecia pe insta niște fete (actrițe, prietene) și de când i-am zis ca ma supăra mai rar dă

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ar trebui să te îngrijoreze gelozia ta. Nu iese nimic bun din asta, indiferent cu cine ai fi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii pasa cand trimite mesajul?
Poate sa mearga si la scoala si sa iti trimita mesajul seara, acnd ajunge acasa, este tot in ziua de JOI!
Ce-i atata control si investigații?
Vezi ca barbatii nu suporta asa ceva si daca-l mai sacai, isi cauta alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei mesaje la 7 ca să ce? Te lasă și el în pace dimineața.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu înțeleg de ce ești geloasă, pentru voi, fetele este ușor să vă faceți și să mențineți un iubit.

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca, deși îl iubesc și suntem de 2 ani poate prin alte like uri date cu măsura nu exagerat v a cauta pe altcineva sau e nemulțumit de mine.

| anonim_4396 explică (pentru Curiozitățitpu):

Personal îmi pari o fată inteligentă, nu văd niciun motiv pentru care respectivul băiat s-ar despărți de tine.
Videoclipurile acestea te vor ajuta să conștientizezi problema:
https://www.youtube.com/watch?v=fkrJVVUo2AM
https://www.youtube.com/watch?v=7qsVoAT7GRg
Gândește-te că atunci când intervine gelozia, tu îi iei partenerului autonomia, ceea ce este extrem de iritant pentru oricine (a se studia modelul SCARF).

Răspuns utilizator avertizat
| PaulCos a răspuns:

Daca asta se intampla doar intre orele 7 si 10 atunci e scuzabil. Daca mai e si Saturn retrograd e si mai de inteles gelozia intre 7 si 10 a.m. Mai pe scurt "vai de noi".