| Antogirl a întrebat:

Hei. Am o nelămurire, sper din suflet ca cineva o sa ma poată ajuta.
In intimitatea mea cu iubitul meu, acesta a ajuns sa-mi introducă degetul in vagin, dar fără nicio problema. Ideea e ca eu sunt virgina si nu am făcut așa ceva niciodată, iar la acest contact nu a existat o sângerare. Exista posibilitatea de a nu avea himen sau de a fi fost dezvirginata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul chiar din nastere, este prevazut cu 1 sau mai multe perforatii/gauri care sunt strict necesare in vederea eliminarii menstrei din organism prin procesul menstrual. Reiese ca cel mai probabil, degetul iubitului tau a fost introdus in vagin prin acea gaura. Daca pielita himenului este suficient de elastica in momentrul trecerii degetului prin gaura respectiva aceasta se intinde si va permite efectuarea masturbarii intravaginale fara ruperea himenului si fara....sangerare. Prin masturbare se poate produce deflorarea "pasaricii" (ruperea himenului), insa nu se produce dezvirginarea. Iti vei pierde virginitatea doar in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de penisul iubitului. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a introdus doar degetul si nu penisul, stai linistita ca mai esti inca virgina.

| OMFGConrad a răspuns:

Probabil l-s introdus prea puțin sau ai un himen mai elastic.
Dezvirginarea e foarte subiectivă, poate pentru tine cel mai mic manifest sexual - cum ar fi cel făcut de prietenul tău.
Deflorarea e definită ca și penetrarea unui penis a vaginului tău.

| Obrail a răspuns:

Am fost cu 2 fete cu ceva timp in urma. Pot spune ca ne-am "jucat" cu degetele. ele fiind virgine. Cu una dintre fete, am petrecut o noapte împreuna. Ea virgina si ne-am "jucat" cu degetele. A simțit putina durere (disconfort) la început. Dar nu a curs sânge. Pa un moment dat am folosit 2 degete si Pot sa sic ca era strimta rau tipa. Fiind si prima data cand intra ceva in păsărică ei. După vreo 4-5 min Am încercat sa lărgesc intrarea dar nu s-a rupt himenul. Dar a 2-a zi a simțit disconfort.

| Obrail a răspuns:

După ceva timp (câteva luni) ne-am întâlnit din nou, Iarăși romantism pe noi si iar s-a ajuns la Mângâierile intime. Si cand am încercat sa introduc degetele, am simțit cum ceva a cedat iar ea a tresărit. Nu am insistat ca o durea. Dar degetele erau murdare de puțin sange

| BibiBoo7 a răspuns:

Stai calma.Esti virgina.Trebuie sa iti curga sange