| Codrutsa a întrebat:

Hei. Am o problema cu prietenul. straight face Suntem impreuna de ceva timp si stiu ca ne iubim, si ca ma iubeste pentru ca mi-a demonstrat asta. Cand ieseam afara, sau la suc sau la unul dintre noi acasa se purta foarte frumos cu mine, si imi spunea vorbe frumoase, era foarte frumos. Imi trimitea sms`uri dimineata. seara, de fapt tot timpul. Cand ii trimiteam eu sms`uri sau il sunam raspunde. Acum, nu stiu ce s-a intamplat cu el. De cateva zile nu`mi mai raspunde la telefon si nici la sms`uri.Acum intr-o seara mi-a raspuns la sms dar nu pentru a vedea ce fac sau asa. alta chestie. am vorbit cu fosta lui prietena, si mi-a povestit multe. i-am spus si ei ce se intampla pentru ca ne intelegem bine. Sunt ca intr-un film in reluare. o data suntem fericiti si ne iubim, o data nu mai vb cu mine un timp, o data suntem fericiti si ne iubim, o data nu mai vb cu mine un timp. Si asta s`a mai intamplat. acum 2 zile m`am intalnit cu el intr-o dimineata si l`am intrebat ca ce are cu mine? si mi-a spus ca nimic. dar nu inteleg. daca nu are nimic cu mine de ce se comporta asa. M`am gandit sa ma despart de el, pentru ca nu`mi place ca face din astea, stiu ca asa e el, dar nu`si da seama ca greseste si ca face sa doara? dar nu o pot face, sa ma despart de el, pentru ca nu ma lasa inima. Tin mult la el.Si il iubesc. Si stiu ca si el ma iubeste dar as vrea sa se schimbe. Va roooog. Ce as putea face in aceasta privinta? Am nevoie de sfaturi bune de la voi! Multumesc. :* si ofer funda! love struck

Răspuns Câştigător
| Daysee a răspuns:

Pai.sa stii ca e cam inkurkat dar fa'ti kuraj spune'i pe fata numai ocoli cu sms'uri intrebi pe fosta stiu eu etc.straight face fa'ti kuraj si spune'i daca tine la tine dc'e se comporta asa ciudat? uite de exemplu asa am avut si eu o problema asemanatoare: prietena mea numia vroia sa ma bage la scoala in seama, etc. i'am zis asa: ce s'o intamplat numai vrei sa fim impreuna? daca da spune'o da incearca sa eviti sa mai faci chestii de'astea spune direct: ea o spus ca are o problema in familie ca s'ar putea sa se mute din oras etc. si nu stia km sa imi spuna dar i'am zis ca rez0lvam unpik pentru ca mi-am convins parintii sa ii ajute cu niste bani si asa ne'am impacat socealizeaza cu el intreaba'l daca are ceva' ce se intampla ca nu era ca altadata etc. stii tu sper sa ai n0r0k' bft'abig grinwinking

7 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

De ce nu-i spui cea ce te deranjeaza? il iei o data de o parte si te apuci sa-i spui ce neai zis in afara de chestia cu fosta, ca nu imi rezisti ca vrei sa te iubeasca, te-ai gandit sa te desparti de el si ca il iubesti si iti este cam greu dar daca mai continua asa nu mai poti si o sa te desparti ori cat ai suferi, il ating cuvintele astea sunt baiat si stiu ce inseamna asemenea cuvinte, vrei sa-i dai o sansa, daca te iubeste sa nu mai faca asa sa se schimbe, tu nu il iubesti pe noul... x, tu il iubesti si il vrei pe vechiul x, si vezi ce spune.

| Anemona a răspuns:

Sr trebui sa discuti deschis cu el si sa ii spui ca relatia voastra s-a racit. roaga-l sa fie sincer si comunicati! ASTA e cel mai important:*

| AnAiLuI a răspuns:

O singura lovitura poate sterge 20 de momente de blandete si intelegere. Am descoperit ca este suficienta o singura cearta majora pentru a anula multe ore de blandete oferite partenerului. Cheia: partenerii intimi trebuie sa invete cum sa-si controleze furia si sa-si controleze schimbul de comportamente negative prin gasirea unui mod de a-si exprima sentimentele intr-o maniera constructiva.
Barbatii si femeile se lupta cu arme diferite dar sufera aceleasi rani. Nu numai ca barbatii si femeile sufera de aceleasi rani, ei le si sustin in atingerea acelorasi obiective: acceptare, suport, afectiune. Atunci cand partenerii incearca sa inteleaga ce nu merge bine intr-o relatie ei tind sa examineze mai degraba armele pe care le folosesc decat scopurile finale care sunt atat de mult dorite de amandoi.

| ElectricChapel a răspuns:

God... complicata chestie. FIe si-a gasit pe alta fie nu te iubeste.

| daniel827 a răspuns:

Sa sti ca este destul de greu sa schimbi un om mai ales daca a venit pe lumea asta pentru aventuri. chestia cu indragosteala nu te ajta cu nimic, ba din contra te incurca foarte tare. e bine sa fi foarte lucida. si mai ales sa stii ce vrei sa faci in viata. eroticul este poarta prin care venim in lume dar este si poarta prin care iesim daca nu il intelegem, youtube link: sex.the.secret.gate.to.eden

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te face sa suferi si mai si cunoaste lucrul asta... greu imi mai e sa cred ca te iubeste cu adevarat! Un om care iubeste o persoana e ca si tine, isi doreste binele alaturi de persoana iubina in orice moment! Nu iti recomand nicio secunda sa mai continui in situatia asta... nu stiu cati ani ai, dar cred ca singurul lucru pe care l-ai face e sa pierzi un timp pretios din viata ta alaturi de un om care nu merita!
Renunta, sunt multe variante, invata sa treci peste, si incearca sa cunosti alte persoane, sa-ti schimbi putin si cercul de prieteni si crede-ma, o sa iti fie mult mai bine decat daca te-ai plafona alaturi de el, pentru ca din cate zici. el nu iti ofera nimic... decat amprente de iubire din cand in cand... Bafta oricare ar fi decizia ta

PS: De schimbat... un om nu se schimba... stii tu, lupul isi schimba parul, dar naravul ba.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Importat sa te respecte dar in tacerea lui poate ascunde ceva, de ce nu vb deskis cu el, atentie la (ex)prietena, mama ta sau chiar tu esti cea mai buna prietena. orice durere ai spune-i-o mamei tale ca nu se va ride niciodata de tine succes