| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o relatie de 1 an jumate cu un tip mai mare decat mine cu 5 ani pe care il iubesc mult si la fel si el. Nu as fi acceptat sa ne despratim sau nu aveam de gand sa il tradez vreodata, nu as fi putut face asta. In urma cu 7 luni el a plecat in alta tara pentru bani si mi-a spus ca pleaca abia in ultima clipa la telefon cand era prea tarziu si nu am putut sa il opresc. Insa, dupa 2 saptamani m-a sunat si mi-a spus ca l-a arestat politia si pana in momentul de fata el este tot acolo dar o sa scape curand. Inainte ca el sa plece am cunoscut un baiat care ma placea dar pe care l-am refuzat pentru ca iubitul meu era inca langa mine. Nici sa ma sarut cu alt baiat nu as fi acceptat. Acum 3 luni baiatul ala m-a cautat si am inceput sa vorbesc cu el si sa ma inteleg foarte bine cu el. Imi era aproape si aveam nevoie de cineva pentru ca iubitul meu nu era langa mine, iar acesta m-a pus sa aleg intre el si iubitul meu. Acest baiat e bogat, e la o facultate foarte buna, e inteligent si spune lucrurilor pe nume, stie multe lucruri si m-a atras asta la el. Prietenii mi-au spus sa il aleg pe el ca e mult mai bine, voi fi mai fericita cu el. Am plans mult si am suferit si am zis ca trebuie sa il uit pe celalalt care era inchis, si nu avea nimic din toate cele care le are al doilea iar mai presus de toate a ajuns la puscarie, lucru cu care nu ar fi fost de acord familia mea. Am crezut ca e mai bine cu al doilea asa ca l-am ales pe el. Ne-am intalnit, ne intelegeam bine si credeam ca vom avea o relatie serioasa si lunga iar dupa ceva timp m-a pus sa ii fac sex oral, m-a cam obligat pentru ca eu am refuzat dar s-a rugat de multe ori de mine. A spus ca lucru asta o sa ne apropie si tragea mereu de mine. Si pana la urma i-am facut, am crezut ca avem o relatie stabila. Dar a devenit cam indiferent si vorbea cu alte fete iar pana la urma ne-am despartit, imi facea mult rau si nu as fi crezut. I-am cazut pur si simplu in plasa. Imi pare rau de ce am facut, de primul nu am apucat sa ma despart asa cum imi propusesem chiar daca ma durea, asa ca am decis sa ma intorc din nou la el. Se va intoarce in curand, si nu stiu ce sa fac. Ma iubeste foarte mult si ma simt aiurea ca i-am facut asa ceva, sunt constienta. Daca o sa ii spun ma poate ierta pentru ca a fost o greseala? sau pastrez asta pentru mine si uit? il iubesc mult si nu am vrut sa ii fac rau nu stiu ce a fost in capul meu. Nu ma judecati, vreau sa aud cateva pareri.

Răspuns Câştigător
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Nu am pentru ce să te judec, nu sunt Dumnezeu.
Sfatul meu e să nu-i spui nimic. Deoarece, chiar de te v-a ierta, îți v-a scoate ochii peste ani! Ștu că te simți aiurea, dar e și normal. Încearcă să uiți toate clipele acelea și să-i fii fidelă.
Cu bine, Felicia.

| Criss197 a răspuns (pentru ijuuuuuuu):

Multumesc, asa voi face. Oricum sunt constienta ca am gresit si destul sufar eu, nu as vrea sa sufere si el.

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

M-am oprit la jumatate cu cititul.surioara nu l-au arestat de pomana acolo.
alege baiatul asta nu pentru ca e bogat ci pentru ca gandeste

| neutrino a răspuns:

Spala-te bine pe dinti si... taci.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunteti chit, oricum cine se aseamana se aduna!

| Alcyon a răspuns:

Aoleu, esti cu un infractor? Lasa-l, ca poate mai ajungi si tu pe la parnaie, alaturi de el.

| Lauraaa16 a răspuns (pentru Alcyon):

Ce aoleu? Sunt persoane care ajung acolo nevinovati, sau care chiar nu au realizat ca se poate ajunge asa departe. dar nu trebuie sa judeci omul dupa asta, conteaza sufletul lui ca el o iubeste si poate ea nu o sa mai gaseasca o persoana la fel ca el, si o sai para rau dupa. Oamenii care se iubesc, asteapta. happy Oricat o sa stea prietenul ei acolo ea ar trebui sai fie fidela pentru ca ea nici n-are habar in ce chinuri sta el in acel arest ..si cum el i-a fost ei aproape asa trebuie sa fie si ea happy

| lex79 a răspuns:

"Daca o sa ii spun ma poate ierta pentru ca a fost o greseala?" cand ai realizat ca fost o greseala? cand ti-a dat papucii? ca daca nu facea asta nu mai era o greseala, nu-i asa? din contra acuma probabil i-ai fi spus primului ca nu mai are la cine se intoarce...

pastreaza pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru lex79):

Mi-a spus ca o sa avem o relatie serioasa iar eu l-am crezut, iar dupa am realizat ca de fapt m-a vrajit si mi-am dat seama ca am gresit.

| andreiu77 a răspuns:

Nu ii spune nimic