| Just4Joker075 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema, am ramas singur singurel nu mai am pe nimeni, nu am avut niciodata o relatie sau mai ales prieteni, inca din liceu am inceput sa imi fac prieteni noi si mai ales o prietena dar nu sa legat nimic de mine, fetele pe care le cunosc ma considera urat si nu stau de vorba cu mine; si mai ales daca ma vad ca vorbesc cu cineva se auzea ca m-as fi dat la o multime de fete din liceu dar eu am caut sa imi fac prieteni noi si nici de cum sa ma dau la toate fetele ( am nevoie doar de una singura nu de 1000) si apoi si o iubita, am nevoie de sfaturi, numai suport sa ma uit la alti care sunt intr-o relatie si eu sunt singur si vreau sa mentionez ca nu sunt urat, sunt un baiat normal. Dupa parerea mea nimeni nu-i perfect! Si toti suntem frumosi in felol nostru.
Am inceput sa socializez cu fete dar primesc numai refuzuri vreau un sfat, as vrea sa imi fac prieteni noi si mai ales o prietena, ma simt foarte singur

Răspuns Câştigător
| LadyDeea998 a răspuns:

Asa e nimeni nu e perfect. încearcă sa ti găsesti o iubita prietena sau amică care sa te accepte asa cum esti tu...fiecare avem locul nostru in viata nu te gândi ca ai sa ramai singur..Eu am fost mereu mai grasuta toți ma respingeau.dar acum ca am facut 17 ani majoritatea isi doresc sa fie cu mine...Asa si tu lasa timpu sa rezolve totul
Te pup si ai grija DE TINE

| Just4Joker075 explică (pentru LadyDeea998):

Iti multumesc mult, as vrea sa vorbesc ceva cu tine daca poti si nu te deranjza

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate ca tintesti prea sus sau poate ca vrei atat de mult o prietena incat grabesti lucrurile, eu zic sa cauti o fata linistita, singurica, care nu prea umbla cu fete, sigur gasesti una mai retrasa, o sa fii surprins cat de interesanta este chiar daca la prima vedere nu pare

| peperonies a răspuns:

Daca nu ti-ai facut prieteni in generala/liceu e mai greu sa ii faci mai incolo.

| Nustiucinece a răspuns:

Nu incerca sa iti gasesti fericirea in oameni din jur parerea mea. cine o sa te placa o sa stea cu tine nu trebuie sa te stresezi pentru asta

| Crux a răspuns:

Cu cat iti doresti mai mult un lucru, cu atat pare mai greu de obtinut. Banuiesc ca esti relativ micut, 16-22. nu dispera, ai timp sa gasesti o fata pentru tine.
Pentru inceput ar fi bine sa nu te mai plangi si sa incerci sa schimbi ceea ce nu merge. fa o schimbare in viata ta, poate ca la tine e problema, poate ca nu esti urat, dar ai gresit cu ceva. Poate ca din dorinta de a avea neaparat o relatie ai sufocat, disperat fata respectiva...ori noi fugim de asta.
Iesi mai des, chiar si singur...priveste oamenii, analizeaza-i si vezi ce iti place la ei si ce nu. incearca sa indrepti la tine ce vezi prin ceilalti.
Multa bafta!

| Iridescent a răspuns:

Poate problema ta este seductia, te-ai gandit macar o data la acest aspect? Schimba-ti modul de abordare, foloseste-te mai mult de cap, aspectul nu e foarte important. Trebuie sa stii ce vor fetele.

| BulgarasH98 a răspuns:

Încearcă sa stai mai mult pe lângă ele... azi ne cunoaștem, mâine suntem împreună... nu așa. Ai răbdare! Sigur vei reuși.