| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am un iubit, avem impreuna doi ani si ne-am inceput viața sexuală. De fiecare data cand facem, el are orgasm, ejaculează, dar eu nu sad. Nu ma doare cand ma penetrează, suntem foarte rabdatori si romantici, mă excită mult cand imi face preludiu, dar si in timpul actului. Nu e normal ca si femeia sa aiba orgasm atat de mult ca barbatul? Din mine iese foarte putina secretie vaginala, aproape chiar deloc.

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Tipul e-un egoist, clar! Din moment ce el se simte bine, ce mai contezi tu? Sa continue cu limba, cu degetul pana ai si tu orgasm daca altfel nu poate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iese sperma din tine?

sunt femeie care nu au avut niciodata oragasm vaginal
pe cel clitoridian ti l poti provoca si singura in timpul actului

| mihai69 a răspuns:

„... el are orgasm, ejaculează, dar eu nu"
===
Tu nu CE? nu ai orgasm, sau nu ejaculezi? Sunt puține femei capabile să aibă astfel de „erupții", Și e nevoie de un anumit tip de excitare pentru ca ele să reușească asta.
Ca să ai doar orgasm, e ceva mai simplu - o porție de sex oral te poate duce în scurt timp pe culmea plăcerii.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca nu ai orgasm in timpul unui act sexual, este bine sa consulti un medic ginecolog. El, este in masura sa-ti spuna care sunt cauzele lipsei de orgasm.

| MedionTcO a răspuns:

Ba da, si femeile au orgasm. Doar ca o femeie ajunge mult mai greu la orgasm. Poate chiar deloc in timpul unui act sexual. Nu am inteles faza cu "Din mine iese foarte putina sperma"? Cum adica?

| Anisia15ana a răspuns:

Femeile ajung mai greu la orgasm.
Să nu fie egoist, să încerce sa te faca sa simti si tu.

| ilieandreealyna a răspuns:

Buna.Din ce zici tu aveti o relatie frumoasa, bine ar fi sa vorbesti cu el despre asta sa incerce sa straduiasca mai mult, sa schimbati pozitile pana descoperiti una care te face si pe tine sa ai orgazm, oricum nu vine asa usor dar nici imposibil de atins, iar daca nici asa nu da rezultate incearca sa faci si un consult ginecologic.