| andra4u a întrebat:

Hei. As vrea sa ma ajutati cu un sfat. Timp de cateva luni vorbeam non stop cu un baiat care era la facultate la alt oras fata de mine,dar cu care ma cunosteam, fiind din acelasi oras. Incepusem sa vorbim tot timpul, ne vedeam de fiecare data cand veneam acasa, ne placeam foarte mult, gandea exact ca si mine,parca ar fi fost versiunea mea masculina,ni se intampla de foarte multe ori sa spunem aceleasi lucruri in acelasi timp. Intr-o zi m-am suparat dintr-un lucru pe care acum il consider o prostie,si anume din cauza faptului ca mi-a raspuns dupa o ora la un mesaj mai sec de al meu,dupa ce facusem niste glume pe seama lui, desi il vazuse si mai intrase intre timp pe Facebook. Ma tot intreba daca sunt suparata si eu raspundeam cam sec, mi-a spus ca lui nu ii place sa vorbeasca cu persoane care se supara din chestii aiurea,apoi pur si simplu nu mi-a mai raspuns. A doua zi nu m-a mai cautat si desi eu nu sunt genul de persoana care sa dea mesaje prima am zis sa il caut deoarece am realizat ca a fost cam stupid motivul meu sa ma supar. Raspunsul lui a fost ca daca de acum fac asa,nu vrea sa isi imagineze cum ar fi mai tarziu(el avand o fosta relatie in care ea era foarte suparacioasa, se supara si cand iesea undeva cu prietenii lui, de asta presupun ca nu ar mai vrea sa aiba parte de aceleasi lucruri)dupa care i-am mai spus eu ceva si din nou nu mi-a mai raspuns. Pana acum el ma cauta continuu si atunci cand ma mai suparam din prostii de fiecare data incerca sa ma impace. Nu stiu exact ce s-a intamplat, dar credeti ca mai are rost sa il caut sau daca chiar l-ar fi interesat am fi vorbit in continuare, fiind un motiv banal?

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cel mai probabil si-a gasit pe cineva sau place pe altcineva

| LexiEla a răspuns:

Poti sa ii dai mesaj ca si cum nimic nu s-a intamplat si daca tot suparat pare spune-i ca ai avut o zi proasta si eventual mai erai si pe stop si erai nervoasa