| valentinamarinamary a întrebat:

Hei as vrea sa va spun povestea mea, eu am venit din Italia cu mama eu trebuind sa raman si mama sa stea 2 saptamani sa-mi rezolve niste acte, mama avea o prietena in un oras aproape care putea sa ne ajute si in urmatoarele zile ne-am dus la ea acasa acolo m-am imprietenit cu fata ei Diana si dupa toate am plecat la mamaia acasa intr-un sat la tara mama Dianei si a mea erau prietene din copilarie si am dormit la mamaia acasa in seara aia eu cu Diana in pat si mamele jos eu cand am venit la mamaia m.am intalnit cu o buna prietena din copilarie Andrada si am spus sa mergem pe la 19 toate trei in parc am asteptat si Andrada nu mai venea asa ca am spus sa ne ducem doar eu cu Diana am ajuns in centrul satului unde era un rond si puteai da roata parcului stadionului etc..noi am dat roata si pe tribune erau un grup de 2 fete si cativa baieti si in timp ce dadeam roata au inceput sa ne fluiere eu ii dadeam ghionturi Dianei si radeam. dupa ei au plecat dupa tribune si au intrat intr.un bar aproape si ne-am dus noi pe tribune in locul lor dupa i-am vazut iesind din bar si am zis sa plecam si cand am coborat sa ne ducem acasa ma stiga un baiat din spate Marinaa! Eu m-am intors si era un baiat care mi-a spus asa. Buna ce faciiii? ma mai ti mintee sunt Cristii ne jucam cand eram mici! dOAMNE CE TE.AI SCHIMBAT! Eu ma uitam nedumerita pentru ca stiam ca de fiecare data cand veneam la mamaia in vacanta ma jucam doar cu andrada si dupa am dat mana dar cu el erau andrada, un baiat George, Alex si inca un baiat am facut cunostinta toti dupa ne-am plimbat am mers sa jucam biliard si dupa ne-am oprit la o canapea in parc am ras ne.am distrat eram o gasca destul de frumoasa pe la sfarsitu seri a zis george :Marina de fapt cristi nu te cunoaste azi te-a vazut pentru prima data dar nu stia cum sa se bage in seama (eu eram ceva de genu wow pentru ca si mie imi placea cristi cand am dat mana cu el parca numai era nimeni pe langa noi )dupa ne.am dat numerele de telefon si id. urile.dar am si sunat mamele acasa ca sa ne lase pana mai tarziu caci trebuia sa intram la 21 in casa si am mai lungit-o pana la 23:30 laughing! Cand am ajuns acasa in prima seara ne asteptau mamele sa vedem ce am facut si mai trageau cu ochiu pentru ca ne.au adus acasa baieti laughing! Toata noaptea am ras si am spus cu mamale care dormeau jos si noi in pat si eu le.am spus ca era unu dragut cristi si Diana spunea cu mine ..si eu am spus ..cred ca cristi e tigan si am ras toata noaptea cu mamele pe tema asta! A doua zi ne.am sculat devreme ca sa rezolvam cu actele pentru ca terminasem clasa a 8 a in Italia si vroiam la liceu in Romania in fine ..in ziua aia nu am rezolvat si mama a rugat-o pe maicasa sa mai vina o seara la noi si eu cu Diana iar am iesit iar a doua seara cand ne-au adus acasa cred ca erau vreo 10 cu noi cand am ajuns acasa mamele ne.au spus aveti grija sa nu va prinda vre una si va va bata ca sunteti aici de doua zile si ati adunat tot satu! Noi radeam laughing! dupa mama dianei a plecat dar Diana a mai ramas la mamaia a mai stat 1 luna laughingstiu. stiu! In fine, am vazut ca cristi nu face niciun pas am decis sa fac eu si i.am trimis un mesaj lu george care stiam ca inca mai era afara si m-am bagat in vorba si am zis asa ..la sfarsitu unui subiect am spus aha saluta-l pe cristi si el a zis ce tangente ai cu el?(vorbeam dupa telefonul dianei ca avea vot si acestia credeau ca Diana il place )dupa a zis george ti se pare dragut cristi? noi(adica eu ii spuneam lu Diana ce sa zica )a zis nu mie! el:dar cui lu marina? si de aici a izbucnit a zis ca si lu Cristi ii place de mine si totul urma sa se intample in urmatoarea sera eu si Diana fusesem sa-mi fac poza la buletinul meu si pe drum am primit mesaj de la george ce faceti si etc dupa a zis george ca Cristi vine la el si sa ne bagam si noi in seama adica eu cu cristi dupa am primit sms de la cristi pe telu lu Diana si am vb. ..si dupa Diana a zis si cum de ai dat tu mai cristi mesaj? el:pai nu stiam cum sa ma bag in seama cu marina si ea i.a scris:si dupa telu meu crezi ca o sa rezolvi ceva?rolling on the floorsi el a zis ca nu are minute pe cosmote si noi doua ne prapadeam de ras in fine seara andrada a plecat mai devreme si noi toti am zis sa ne ducem sa ne plimbam in seara aia eu si cristi ne spusesem doar un buna! Si Cristina fata cealalta care umbla cu noi trebuia sa mearga acasa si noi trebuia sa mergem sa o ducem si eu am zis hai pai daca pleci tu plecam si eu cu Diana si Diana imi spune la ureche(nu fi proasta daca plecam acum nu ai sa faci nimic cu Cristi)eu am zis dupa hai Cristina te ducem pe tine si dupa ne duc pe noi si dupa ne-am contrazis cu Cristina cine sa duca pe cine si pana la urma noi am dus.o pe ea si baieti dupa aceia ne.au spus sa mergem pana la sosea la iesirea din sat noi am mers si eu cu cristi george si Diana eram mai in fata de ceilalti si eu si cristi am inceput sa mergem lipiti de brate laughingeu ii spuneam stai asa ca e bine ca mi-e si frig laughingsi in drum ce mergeam spre sosea cu toti ne.am luat de mana dar amundoi odata happy a fost o senzatie de nu pot sa vo spun., nu mai stiam pe ce lume sunt laughingmergand nimeni nu ne.a vazut dar cand ne intorceam de la sosea noi am luat.o mai inainte si dupa ceilalti au vazut ca ne tine-am de mana Diana se dadea in spate si inapoi sa vada daca nu i se pre ca era si noapte si nu prea se vedea ..si in spate toti se uitau la noi absolut totii si taceauu (ciudat pentru ca inainte zici ca eram cu carnavalul de la Rio)laughingdupa am ajuns pe niste stradute si ceilalti s-au oprit la o canapea si eu si Cristi am luat.o inainte ne.am asazat pe o canapea si :d sa stiti ca a fost primul sarut pentru mine ceea ce-l facea si mai special pe Cristi supa ne-am intors la gasca si ne.au dus acasa in seara aia eu cu Diana nu ne-am mai culcat sau cel putin nu am mai lasat-o sa doarmalaughingtoata noaptea am ras si chicotat! seara urmatoare noi am lipsit pentru ca era discoteca si eu nu prea vroiam sa mergem si Diana s-a rugat de mine sa mergem, pana la urma ne.am imbracat si le.am dat sms baietilor sa vina dupa noi dar au raspuns tarziu si eu deja ma enervasem si ma schimbasem si pana la urma nu ne.am mai dus! Urmatoarea zi andrada a venit acasa la mamaimea si i-am povestit tot erau toate as fericite pentru mine! In seara aia Cristi nu a mai stat cu noi statea cu alti baieti nici buna nu mi-a mai spus,eu nu puteam sa ma duc la el si sa-l intreb dc nu mai vb cu mine as adin senin.,in seara aia a aparut un baiat Adi care a inceput sa stea cu noi facea parte din gasca, in urmatoarele zile Cristi nu a mai stat cu noi si cu mine, eram trista si mereu plangeam Diana incepuse sa fie si ea trista pe langa mine a fost o idee de-a mea ca intr.o seara sa imi aduc eu laptopul si cineva sa aduca un film de groaza si sa ne uitam la poarta la andrada si asa am facut laughingin timpul filmului cand erau scene de groaza eu puneam mana la ochi si spuneam cand tipau toti:fraierilor eu nu m.am uitat si dupa toti au inceput sa ma oblige sa tin ochi deschisi ca daca nu, nu.l mai da dupa pauzalaughing in timpul filmului adi.m-a luat in brate ..si am aflat ca ma place.d! Urma discoteca si am fost eu alex,adi george andrada si Diana si a fost si Cristi dar cu ceilalti baieti! Andrada si Gorge au vazut ca sunt trista mai mereu si in seara aia s-au dus sa vb cu Cristi Eu cu Diana asteptam pe terasa discoteci,si o vad pe andrada ca vine nervoasa, o intreb eu ce ai facut? ce ti-a zis si ea a intrat nervoasa in discoteca! Vine si george si la fel thinking! dupa am vb cu andrada si mi-a zis ca l-a intrebat ce a fost seara aia si el a spus nimic, si george i-a spus :mah tu vrei sa mai ai vreo tangenta cu ea? si prietenul lu Cristi Vali a raspuns inaintea lui :nu ..eu aveam nervi si cand am vazut ca Cristi era in discoteca si se uita la mine am inceput sa dansez cu adi bineinteles Andrada ii spunea mereu lui Adi bagate pe ea, am dansat cu adi si cristi nu stiu cum nimerea dar se uita mereu cand dansam cu adi.laughing pana la urma Adi a cam inteles gresit si pe la vreo 1-2 dansam eusi Diana, george si alex si Adi erau pe cub si vine alex si ma intreaba :ce faci mai marina? eu :bine ))el :ia zi repede vrei sa fi cu adi? eu :ce? nu.el :ok daca tu zici ..si el vroia sa se duca inapoi la adi si eu il prind de mana si ii spun alex nu te duci nicaieri stai si danseazalaughingeu vroiam sa nu-i spuna lu adi pentru ca stiam ca-l voi face sa se simta prost.pana la urma l-am refuzat in fine seara a trecutt happya fost frumoasa aa si la discoteca am cunoscut unul costica care are 9 ani laughinga devenit un prieten ff bun! aa am uitat sa va spun ca Diana a descoperit ca era verisoara de gradul 3 cu cristi dar nu i-a spus imediat! si ca in seara aia cristi s.a bagat si el in ringul de dans si am dansat amundoi eu eram pff, fericita ca fraieralaughingdupa ce am dansat m-am dus la george si l-am intrebat dc face asaa? el a zis:lasa.l marina ca face mistoo! in fine zilele au trecut si intr.o alta sambata la discoteca adi se pupa cu una luciana o cheama in seara aia dupa ce a plecat s-a dat la mine.ma lua in brate si etc pan ala urma am acc sa fiu cu el am stat 4 zile si andrada si Diana se bucurau pentru mine pana la urma andrada a aflat ca el nu se despartise de luciana si statea cu amundoua eu am gasit.o pe luciana pe fb am vb cu ea si ne-am despartit amundoua de el si cumlmea am ramas prietene. oricum nu tineam la adi mie tot la cristi imi era gandul toti imi spuneau ca sunt fraiera in fine luciana si adi s.au impacat eu eram ff fericita pentru ei caci putin imi pas ade adi eram fericita pentru luciana ca ea tinea la el, dupa iar intr.o sambata la discoteca sa desp de ea prin sms si mi l.a aratat mie dupa s.a ruat mult de mine sa ne impacam dar eu numai vroiam sa fiu cu el, eu nu iert ce mi.a facut! Si culmea toti baieti stiau alex george etc.si mi.au spus ca nu aveau cu sa-mi spuna ca dupa ce zicea adi ca sunt ei gelosi?! si eu i-am iertat dupa, credeti-ma ca vreo 15 baieti se tineau dupa mine, inclusiv prieteni lui cristi si dupa mi.au explicat situatia ca atunci vali vroia sa.i faca o combinatie lu cristi SI IN NOAPTEA AIA ERAU TOTI LA GRAMADA SI vorbeau cu noi prin mesaje deci atunci nu am vorbit cu cristi si george ci cu vali care VROIA SA.I FACA COMBINATIA LU CRISTI CU MINE si dupa mi-a spus ca Cristi avea pe altcineava si nu putea sa o lase, eu am spus nu la toti care m.au intrebat daca vreau sa fiu cu ei! numai vroiam pe nimeni din sat laughingsi dupa chiar sambata treuta am plecat de la mamaia si am venit acasa ..ptr ca incpe scoala, si trebuia sa vin acasa la tata laughingla fel si Diana si acum seara de seara facem conferinta eu Diana costica si andrada si vorbim pana pe la vreo 1 laughingsi luni iesim din nou cu toti dupa scoala pentru ca suntem toti in acelasi oras la liceu si eu stau in gazda deci pot sa raman dupa ore.pot sa spun ca si acum sufar dupa cristi m-am atasat de el,aa si curand am inceput din nou sa vb cu el pe mess, dar ca prieteni! Diana, eu andrada care si ea a gasit pe cineva (in discoteca)laughingsi Diana a fost cu cineva 2 zile laughingin fine moi no sa uitam vara asta niciodata a fost super taree si ff frumoasa.si am un sfat fetelor nu ii lasati pe baieti sa se joace cu voi, si cel mai important NU VA INDRAGOSTITI DE CINE NU TREBUIE!winkingmersi ca ati citit!winkingAu mai fost multe altele dar credeti-ma ca nu am timp acum sa scriu tot!

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Super povestea! Si o super vara bineinteles. Apreciez faptul ca ti-ai petrecut mult timp sa ne povestesti prin ce ai trecut! Nu ai nimerit foarte bine, Adi avea prietena, Cristi la fel..Totusi deci ei nu erau din orasul tau, nu? Sunt cam confuza.

| valentinamarinamary explică (pentru lolly):

Da ...pai cristi mi-a spus ca nu avea si Adi cica s.a despartit de ea, nu nu erau din orasul meu eu eram in vacanta la tara cu prietena mea DIana dupa cum ai citit!winking

22 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Imi pare rau dar chiar nu am avut rabdare sa citesc tot laughing sunt singura chiar?

| valentinamarinamary explică:

Scuze am vrut sa spun ca la discoteca am cunoscut un baiat costica de 19 ani care era prieten cu andrada! si dupa m-am lamurit ca Cristi nu era tigan! scuze am uitat!laughing

| Huruse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Ah, ce usurare! Mai aveam putin si-mi bagam unghia-n gat, atat de ingrijorat eram.Mai-mai si cadeam cu nasu' pe tastatura. Noroc ca ti-ai amintit sa mentionezi asta, ca altfel ma aveai pe constinta.

| valentinamarinamary explică (pentru Huruse):

Mai bine nu comentezi decat sa faci asa, scrie tu atat si sa-ti mai arda de.ce ziceai tu pe acolo!

| Huruse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Of, saracuta de tine! Sa scrii o poveste asa de lunga si asa palpitanta, din care nu intelegi absolut nimic (corectie -intelegi ca, cuiva nu prea i-a placut la scoala ) si de care nu-i pasa oricum nimanui.Mai ca-mi vine sa plang.Pe bune o sa ma inec in propriile-mi lacrimi!

| valentinamarinamary explică (pentru Huruse):

Sa stii ca am scris cum trebuie dar dupa a aparut acolo ca am pus pre multe puncte si a trebuit sa le sterg alan-dala termina.ti cu comentariile aste ca iti spun ca nu esti mai presus!

| Huruse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Da,banuiesc ca si cuvantul,, alandala" era scris corect dar apoi a aparut gresit...

| pink94 a răspuns:

Sincer,nu stiu cine ar fi curios de o poveste atat de plictisitoare si copilareasca.

| valentinamarinamary explică (pentru pink94):

Vaii...daca ai fi trait cu adevarat ..nu ai fi zis asta!

| pink94 a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Ce sa traiesc cu adevarat?laughing o poveste care la sfarsit ai ramas dezamagita laughing fff tare

| Adelyn24 a răspuns:

Pai dc spui o poveste care este intrebarea?laughing

| valentinamarinamary explică (pentru Adelyn24):

Am vrut sa va pov povestea mea si sa va dau un sfat!

| Huruse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Ia sa scriu si eu o poveste si sa-ti dau un sfat. Poveste: A fost odata ca niciodata o fata care stia sa foloseasca tastatura dar literele si punctuatia ii erau complet straine. Sfat: Invata gramatica limbii romane!

| valentinamarinamary explică (pentru Huruse):

Hai scuteste.ma

| Huruse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Da bineinteles ca te las in pace, scumpete.Sau crezi ca am eu inima sa ma pun c-o domnisoara asa educata ca tine.Nu, nu, nu! P.S big grinaca mai vrei sa scrii ceva, te rog straduieste-te ca de data asta sa fie corect. Deja ma ustura ochisorii...

| GirlAlexia a răspuns:

Ma dor ochii cred ca am citit jumatate nu mai pot dar am inteles povestea!

| Huruse a răspuns:

OMG! Asta ar trebui sa fie o poveste din care sa aiba fetele ce-nvata? In primul rand nu prea am inteles nimic.O adevarata harababura. Fara punct, fara virgule (sau ma rog, virgule unde nu trebuie), fara...Ce sa mai? O,, bulibaseala" daca ma pot exprima asa.Pe de alta parte nici invatatura nu e cine stie ce.E doar o (nu pot spune poveste, as jigni intreaga gramatica a limbii romane ) insiruire de cuvinte din care reiese ca tu ai avut o vara,, ff frumoasa" -ca sa citam un filozof in viata-.Da bine bravo tie! Pe bune, daca o mai citesc inca o data ma arunc de la etej.Deja ametesc de-atatia Cristi, Adi, Vali s.a.d.m. Grea-i gramatica limbii romane!

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan-Marian_Mitroi_1991 a răspuns:

Si care este intrebarea?

| spineshredder a răspuns:

Tl; dr