| AnaMar10 a întrebat:

Hei buna! Ieri m-am vazut cu fostul meu si a fost totul f frumos și romantic doar ca m-a rugat sa mai stau 30 de min si n am mai putut pentru ca luam un ratb care venea cam la 30 de min si deja întârziasem prea mult acasa. Faza e ca mâine trebuia sa ne vedem la mine insa el mi-a reproșat ca nu l iubesc si ca am plecat ieri. Tot el a venit cu propunerea sa ne vedem la mine și tot el a retras o iar eu evident ca m-am suparat si am reacționat prost. Dar acum întrebarea e ce pot face dacă mi-a aruncat cu multe vorbe urate si a ieșit o cearta de toată frumusețea? Dacă m ar fi iubit nu mi-ar fi vorbit niciodată asa. Regret ca m-am revăzut cu el si ca m-am deschis vreodata în fata lui si chiar sufar. Ce pot sa fac? Si nu mi spuneți sa l uit ca știm cu toții ce greu e sa uiti un animal de companie, dar un om?!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a refuzat propunerea inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Așa și ce vrei să faci? să stai să accepți să te jignească și să-ți facă drame din toate rahaturile „că nu îl pot uita"? ok atunci, distracție plăcută în a sta să plângi după oameni care nu te respectă

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa îl ștergi din viața ta pentru ca nu vei avea un viitor lângă el.

| Floridori a răspuns:

"Dacă m ar fi iubit nu mi-ar fi vorbit niciodată asa. Regret ca m-am revăzut cu el si ca m-am deschis vreodata în fata lui si chiar sufar. Ce pot sa fac?"

Sa nu te mai intalnesti cu fostii.Fostii sunt doar fosti si atat. Daca ati terminat relatia a fost cu un motiv. Daca nu a mers prima oara, de ce ar merge a doua sau a treia oara?

Da, este greu sa uitam pe cineva dar nici tu nu iti dai sansa sa il uiti daca accepti sa va revedeti.Este greu sa fii obiectiv si rational daca inca esti indragostit si poate ca femeile cu atat mai mult au aceasta sensibilitate, dar pentru binele tau trebuie sa o incerci.
Nicio performanta nu se obtine fara sacrificiu si sa te iubesti pe tine insati mai intai de toate poate fi o performanta care cere multa munca.
Te superi daca intreb ce varsta aveti, atat tu cat si el?

| AnaMar10 explică (pentru Floridori):

Eu 21 si el 24

| Floridori a răspuns (pentru AnaMar10):

Pai ai toata viata inainte...Nu ai niciun motiv sa te hazardezi in viata din cauza altcuiva.Ne nastem si murim singuri, nu luam pe nimeni cu noi. Faptul ca gasim o persoana cu care sa impartasim momentele din viata, este altceva. Timpul este o resursa pretioasa deoarece este singurul lucru pe care nu il mai putem recupera niciodata.Esti sigura ca vrei sa oferi timpul tau unei persoane care nu te merita si care isi bate joc?
Da-ti sansa sa il uiti.Blocheaza-l definitiv si evita-l pe cat posibil.Gaseste activitati cu care sa iti umpli timpul intr-un mod productiv si pozitiv si mergi mai departe.
Dar eu cred ca stii toate astea insa iti este greu sa accepti faptul ca ai pierdut pe cineva, dar ceea ce nu intelegi tu este ca nu e nicio pierdere ca o astfel de persoana sa se detaseze de tine, este un adevarat cadou.
Numai bine!

| NotNamed a răspuns:

Al catelea fost mai e si asta? de doua luni numai intrebari de genul pui

| AnaMar10 explică (pentru NotNamed):

Pai m-a distrus mental. E același. E un nenorocit toxic. Am ajuns la psiholog din vina lui si efectiv imi vin jignirile lui în minte și agresiunile emoționale constant. A profitat ca eram eu vulnerabila mereu.

| Floridori a răspuns (pentru AnaMar10):

Pai el s-a purtat urat, s-a cuplat cu altele, acum ca s-a plictisit si de alea, s-a intors "sa mai dea o tura" unde este sigur ca primeste ceva.Si tu cazi in plasa si tot tu te consumi.
Esti o fata frumoasa, desteapta.Incearca sa construiesti o mai mare incredere in tine. Poate ca este greu la inceput dar primul pas, atunci cand te apuci de curatenie generala este sa scoti vechiturile si putregaiurile la gunoi.Acest fost este material nereciclabil.
Daca ti-ai da sansa sa il uiti, ai reusi.Dar nu ai cum sa il uiti daca te gandesti constant la cat de mult rau ti-a facut si la cat rau ai vrea sa ii faci tu daca este cu altcineva(asta pentru ca aveai o intrebare cum sa te razbuni pe el si pe aia cu care se cuplase).
Trebuie sa ai un minim de respect de sine si iubire proprie.Nu il mai lasa sa se joace cu tine cum vrea.
Mult succes si numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMar10):

Nu e un nenorocit toxic, esti tu o proasta facuta gramada. Daca bagi mana in foc, si te arzi ca proasta, te ce o mai bagi inca o data?
Spui cu mana sangerand ''NUUU eu o mai bag odata in foc, iubesc prea mult focul si sentimentele mele de imbecila imi spun sa mai bag o data mana in foc si apoi sa merg la psiholog, aaaaa asa focule arde arde imi place daa''

Apoi tot tu te duci si plangi ca paroasta in perna, nu te vezi, esti oarba, proasto. Deschide ochii. tu nu te vezi?
LASA OMUL IN PACE, AI CASUNAT PE EL DE TOT? LASA-LLLLL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta, si tu si el. 2 prosti, imbecilo

| AnaMar10 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate pretenas

| danaieladaniela a răspuns:

Urat din partea lui, dar si tu daca ai vrut sa il uiti nu ar fi trebuit sa te veizi cu el.

| tzionut a răspuns:

Ciorba reicalzita nu merge niciodata. MERGI MAI DEPARTE.

| Hela a răspuns:

Eu cred ca te foloseste si e o relatie toxica, iar daca suferi cand trebuie sa il uiti... Sa vezi ce o sa suferi daca nu il uiti. asa ca taie, raul de la radacina!