| RaulMic a întrebat:

Hei bună TPU.
As avea si eu o intrebare, sunt fata am 13 ani si sunt o fata mai dezvoltată.
De ceva timp o problemă la sânul stâng.
Ma doare, ma apăsa, ma inteapa foarte tare însă nu mereu, doar uneori, puteti sti ce poate fi?
Va rog mult ajutor!
Dau funda

Răspuns Câştigător
| nojudgements a răspuns:

Ești la varsta pubertatii. La varsta in care te dezvolti atât psihic cat si fizic. Durerea sanilor tai poate fi de la schimbarile hormonale din corpul tau. Adică te dezvolti, si de aceea te dor. E ceva normal, toate fetele au trecut prin asta. N ai de ce sa ti faci griji.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca durere se manifesta de fiecare data sau deseori, in cazul in care sanul este presat doar in locul amintit, s-ar putea sa existe un nodul in interiorul sau. Este indicat sa fii consultata de un medic senolog sau ginecolog chiar si doar preventiv. Multa sanatate!

| TomyBrave2019 a răspuns:

Poate urmează să îți vină ciclul. Verișoara mea se plângea la fel.
Vorbește cu mama ta despre asta. Nu te speria! E ceva normal la vârsta ta!

| anaunicorn11 a răspuns:

Se poate sa iti vina ciclul, daca nu ti-a venit deja, sau daca nu incearca sa te informezi de pe internet