| GFantastikBaby a întrebat:

Hei, buna, vin la voi pentru niste sfaturi.
Bun, deci, s-a intamplat acum vreo luna. Prietena mea are un var, e pe-a 10-a (noi pe a 8-a). Ne-am intalnit toti, povestim pe acolo. Baiatul e foarte dragut, si ea (prietena) a observat ca eu il cam plac. Bine, era doar un fel de atractie. Ea a zis ca ne combina, el se despartise de fosta`. Am zis OK, eu am luat-o ca pe o joaca, mi-am zis: e pe a 10-a, cum sa ma placa. laughing Am vorbit si a zis ca vrea o relatie serioasa(stiti voi), eu nu vroiam, asa ca nu am mai continuat. Eu am crezut ca lasam tot balta, nu am mai vorbit. Apoi, dupa cateva zile vorbeam din nou. big grin Tot felul de chestii, e foarte deschis, si eu la fel. A venit pe la scoala la mine, de vreo doua ori (in urma cu cateva zile). Si tot vorbind, m-a intrebat asa daca mi-e dor de el, si sa iesim in seara aceea. Am refuzat, nu ma asteptam. Tot asa, am vazut ca () chestia devine serioasa. big grin Inca nu am vorbit despre ce simtim, dar nici nu vreau sa se intample. :O Mai rau e ca plac pe altcineva. Nu e cu nimic mai special, dar e altfel. Nu stiu ce sa fac. Nu pot sa stopez asa tot. Fara misto, va rog... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sorinL1 a răspuns:

Pur si simplu ii zici ca il vezi ca pe un amic, nimic mai mult si ca preferi sa isi mentina statutul asta. Macar nu ii mai dai sperante false.