| Dianna_8523 a întrebat:

Hei! cum sa incep happy imi place de un baiat si il cunosc de multi ani pentru ca suntem vecini. El e cu un an mai mare ca mine si suntem amandoi la aceeasi scoala.De vreo luna am mai vorbit pe mess i-am spus cine sunt etc pana cand mi-a spus ca ii place de mine si ca daca as vrea sa fim impreuna. I-am spus da. Insa exista o mare problema zic eu. Este destul de ciudat, adica la inceput a recunoscut cine e si ca ne cunoastem etc dar dupa a schimbat vorba si a spus ca el nu e de fapt acea persoana...ca e din alt oras si tot felul de chestii...incercand sa minta. Eu chiar il plac si nu stiu ce sa mai fac. La scoala cand ne vedem ne salutam, ne uitam destul de insistent unul la altul iar el tot zambeste mereu cand ne intalnim. Nu pot sa ma duc sa-i spun tot felul de chestii din moment ce el zice pe mess ca nu e persoana respectiva. Totusi as vrea sa incerc sa vorbesc cu el fata in fata si sa ii spun ca stiu ca minte si sa inceteze pentru ca eu chiar il plac si nu inteleg de ce nu ne putem intelege normal. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? straight face Multumesc frumos ca m-ati ascultat:*

2 răspunsuri:
| AnoOnim23 a răspuns:

Pfff... din cate vad el a vrut sa afle daca il placi si daca ati vrea sa incepeti o relatie.Acum ca a aflat acest lucru pur si simplu te tachineaza, sa iti vada reactiile si sa vada ca te oftici. Sfatul meu este sa ai incredere in tine si sa il inviti undeva unde puteti sta linistiti de vorba si atunci iy vei putea spune tot ce simti, si ca sti ca el de fapt minte.si poate o sa intekeaga, si poate chiar o sa ai surpriza sa fiti impreuna. de acea spun sa comunicati deoarece de cele mai multe ori comunicarea este cel mai bun lucru,,, asa daca te inkizi in tine si nu iy spui nu ai nimic de castigat...asta este sfatul meu! sper ca ti-am fost de ajutorkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un id nou, da-te cineva anonim, afla informatii elementare si apoi dai cu ele peste nas happy Daca recunoaste si pe id-ul cel nou ca e din oras cu tine, da-ti o intalnire cu el si du-te chiar tu, atunci vei putea spune tot ce ai pe suflet. Eu sunt de parere ca oamenii ca el nu merita efortul, dar na, am zis sa te ajut. Succes!