| eliza7943 a întrebat:

Hei!
De pe data de 21-24.11 am fost la menstruatie. Am un ciclu regulat de 28 de zile, in luna dec ar trebui sa-mi vina de pe 19-22.12
Am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu in zilele cele mai fertile acestea fiind 1-8 dec, ejacularea nu a avut loc in vagin.
Doar de pe 8 fiind ultima zi de fertilitate - 11 dec au fost acte sexuale cu ejaculare in vagin.
De cateva zile am un disconfort la burta, ma inteapa jos dar nu tot timpul iar pe chilot am o secretie abundenta care este gelatinoasa si transparenta.
Este posibil sa fi ramas incarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a fi insarcinata este destul de mica si aceasta se diminueaza si mai mult in situatia in care au inceput sa apara senzatii de disconfort in zona abdomenului inferior si mai ales secretiile abundente amintite. In concluzie se poate aprecia ca sansa de a exista o sarcina formata si implantata in endometru in conditiile descrise este in cel mai bun caz... destul de mica. Multa sanatate!

| Marianamanole123 a răspuns:

Da,normal!

| Anopsi a răspuns:

Da, este foarte posibil să fii rămas însărcinată, având în vedere că ejacuarea a fost în vagin, în special în ultima zi de fertilitate.