| oanasunshine a întrebat:

Hei...deci astazi a fost Sf. Andrei si`n acelasi timp si cea mai proasta zi a mea straight face. Bun, deci baiatul care`mi place se numeste Andrei. Bineinteles ca era foarte logic si normal sa-i zic 'la multi ani'(ca ne cunoastem) dar...stiu ca suna ciudat si anormal dar n`am putut sa vorbesc cu el.am avut destule ocazii si m`am simtit extrem de prost cand am vazut cum se uita la mine si eu pur si simplu nu puteam sa vorbesc cu el.stiu ca nu era mare lucru sa-i zic un "la multi ani" dar nu gasesc o explicatie logica faptului ca nu i-am zis. pana la urma ii voi spune pe mess si gata. dar vreau sa-i spun si ca il plac. Ne stim de putin timp dar si-asa si-a dat seama ca il plac si stiu ca si el ma place. Intrebarea mea e urmatoarea: e o idee buna sa-i spun? pur si simplu nu mai pot tine in mine atat timp cat stiu ce si cum simt. Va rog, niste sfaturi? Ma simt foarte prost. Funda.

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Trebuia sa ii spui La multi ani... Aprecia mai mult sa ii spui in fata decat pe mess. e o prostie! pe mess suntem cei mai vorbareti, dar fata in fata? nu facem nimic! Spune-i ce simti pentru el, hai sa zicem ca ii spui pe mess asta fiindca ti-e rusine.dar atunci cand te intalnesti cu el spune-i ce simti in fata! sa vezi cum reactioneaza, daca se fastaceste. sau macar da-i de inteles. daca baiatul a vazut ca nu ii dai atentie, nici macar la multi ani nu ii spui se va da batut.Fa tu primul pas fi tu mai smechera. Bafta oricum:*:*

| forever4you a răspuns:

Buna kiss

Daca si el te place, este dezamagit ca astazi nu i-ai spus nimic. Ar trebui sa ii spui pe mess si sa-ti faci curaj sa-i spui ca-l si placi, nu poate sa-ti zica decat "Da si eu te plac:X" sau "Imi pare rau dar nu-ti pot impartasi sentimentele".
Tu incearca fa-ti curaj scump`o kiss ca n-ai nimic de pierdutwinking.

Te pup` love struck si succes :*

| annkaa a răspuns:

CEauhappy
daca te place si el este foarte clar ca s`a simtit prost ca nu i`ai zis nimic azi.dar cum ai zis tu poti sa ii zici pe mess in acelasi timp daca tu crezi ca merita poti sa ii zici ca il placihappyin plus nu pierzi nimic daca ii zicibig grinbafta

| Biaaancaaaaaa a răspuns:

Mai, eu cred ca este o idee buna, normal.Si este bine sa scapi de indoieli. Te place, nu te place...Acum poti afla asta doar prin simple cuvinte. Daca tu simti ceva pentru el,spune-i. Trebuie doar sa ai curaj si vointa. Nu te costa nimic,poate doar putin timp.El iti poate zice ''Da,te plac.'' sau ''Nu,nu te plac'',dar,daca tii la el,merita sa risti(daca raspunsul este ''NU'', te rog doar sa nu fii dezamagita sau sa incepi sa plangi cum fac majoritatea fetelor:NU merita!). Fa-ti curaj, gandeste-te la ce vrei sa-i spui, scrie pe-o foaie si dai bataie. Succes si ai grija de tine. Vezi sa nu te blochezi sau sa uiti ce vrei sa zici.

| Inuutsa a răspuns:

Decii, daca va placeti reciproc e super ok. bagate in seama si trimite-i indirecte.:* Succes :*happy pup >big grin