| Panda13907362 a întrebat:

Hei,dragilor, stiti cumva de la ce varsta pot lua pastila de a doua zi? Ce riscuri exista daca o iau si am sub 16 ani? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel putin ai chiar si cea mai vaga idee cam ce reprezinta acea pastila nenorocita si blestemata de a 2-a zi si in ce conditii se poate folosi? Fiindca in nici un caz nu este indicat sa fie folosit indiferent de varsta, ar fi bine ca intotdeauna sa intretii numai contacte sexuale protejate. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

In mare parte dereglari hormonale destul de nasoale. Si ceea ce multa lume nu stie este contraindicat sa iei mai mult de doua pastile pe an. Deci mai bine folositi prezervativul.

| RobertMoon a răspuns:

De la vârsta când îți inchiei pubertatea altfel riști dereglări hormonale, la 16 ani nu ești dezvoltata complet nici fizic, nici sexual pentru a lua asta.

| Randomuser2000 a răspuns:

Riscul ca te prinde ma ta si te sparge