| Dragosdoar a întrebat:

Hei,fetite si baiti de pe TPU. Voi ati auzit de miscarea MGTOW(men going there own way)? Daca da,ce parere aveti de ea? Eu am aflat de miscarea asta de ceva vreme si ma atrage destul de mult, dat fiind faptul ca e facuta sa distruga niste stereotipuri care privilegiaza femeile in fata barbatilor.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bărbații ăștia văd la fiecare colț o femeie uni-dimensională care e gata să le toace banii și să le arunce în cârcă niște copii care nu sunt ai lor.

100% adevarat, femeile se compromit cu majoritatea barbatilor si cu ei stau doar pe interes atat, ce le place lor e undeva la 10%, asta au descoprit si antropologi privind alte speci de primate masculi ofereau hrana pentru sex cana masculul beta numai le ofera hrana le paraseste mai mult aceste femele fac copii cu alfa si le cresc cu beta, un studiu a dovedit ca infidelitatea la femei este foarte mare iar barbati cresc copii altora

| Mayhem666 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva si nu prea ma intereseaza.

| vocea a răspuns:

Membri ai comunității MGTOW cred că încurcăturile juridice și romantice cu femeile nu o analiză cost-beneficiu și analiza de risc-beneficiu.

| OMFGConrad a răspuns:

O comunitate de "hai să ne consolăm împreună, între noi, bărbații."Penibil.

| Dragosdoar explică (pentru OMFGConrad):

Care e problema in asta?