| Meli2314 a întrebat:

Hei hei, nu stiu de ce si-ar mai aminti cineva, dar acum 2 ani am tot pus intrebari legate de mine si fostul laughing. Ei bine, am realizat si eu pe parcursul timpului ce a trecut ca nu am fost singura vinovata cum de fapt nu se intampla in nicio relatie, ca mereu sunt amandoi vinovati si unde am gresit. Au fost multe faze cu el, m-a inselat, m-a ignorat, relatia noastra nu mai mergea de jumatate de an minim inainte sa ne despartim. Flirta cu o colega cand inca cica ne mergea bine, ma facea sa cred ca sunt geloasa fara motiv si cand incepusem sa-l las in pace si sa ma comport normal, tot nu-i convenea. Eh, a trecut ceva timp de atunci si acum am alta relatie si chit ca mai sunt geloasa uneori, totul merge perfect. Am invatat sa-mi controlez mai bine emotiile si sa comunic ce ma deranjeaza, nici complexe nu mai am (pe care fostul mi le amplifica), am incredere in mine, am si viata mea pe langa relatia asta, citesc, ies cu prietenii, nu mai depind de partener, depind de mine. Totul s-a schimbat de cand am vrut eu sa ma schimb, dar si de cand sunt cu prietenul meu, pentru ca si el m-a ajutat enorm. Poate si ca am mai crescut si am alta varsta, dar conteaza si persoana cu care sunt impreuna. Ma sustine in tot ce fac si e mereu alaturi de mine si chiar daca uneori ma mai enervez, ma calmez repede si prefer sa discut problemele. Cu fostul e alta poveste, baiatul respectiv m-a facut sa ma simt rau in corpul meu, mereu dadea vina pe mine, cand ii ziceam pe un ton calm ce ma deranjeaza ma facea nebuna/ma ignora si ma enervam instant, niciodata nu voia sa vorbim, ci prefera sa ignoram problemele crezand ca asa trec. Iar crizele de gelozie pe care i le faceam cand simteam ca ma evita si cand nu ieseam afara si modul in care se comporta se justifica pentru ca flirta cu colegele lui si m-a si inselat laughing). Deci tot eu aveam dreptate si nu faceam scandal fara rost. Oricum, consider ca am avut ce invata din relatia aia si cea mai castigata am iesit eu, pentru ca acum sunt altfel*cu mici tente de gelozie UNEORI, care trec repede* si ma apreciez mai mult si stiu ce vreau, nu mai depind de nimeni. Puteti sa-mi recititi intrebarile, eu tocmai ce am facut si-mi vine sa-mi dau palme cand vad in ce relatie am stat laughing))). Ce ziceti?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu înțeleg întrebarea, bravo ție că ai ajuns aici ce să zic laughing

| Sofer a răspuns:

Minunata poveste. E bine dacă ai avut ce învăța din experienta asta.

| Pantagruel a răspuns:

Da. Dar cu celalalt sexul era mai pasional.

| Meli2314 explică (pentru Pantagruel):

Cine te a mintit? laughing)))