| anonim_4396 a întrebat:

Hei, îmi e frica ca pot fi gravida din cauza pettingului făcut la ovulatie, sunt virgina și mi-a venit menstruatia de 2 ori de când suspectez sarcina doar din cauza ca am simțit zona umeda a iubitului iar după m-am atins, este posibil sau sunt doar paranoica?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre timp s-au produs deja 2 sangerari menstruale, se poate afirma cu maxima certitudine ca este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina implantata in uter. Chiar si una pur... IPOTETICA. Ce ti-e si cu PARANOIA asta a ta, bat-o vina s-o bata. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste cartea de biologie de clasa a VII, si vezi ce scrie acolo despre fecundatie, fiindca pettingul NU face parte din aceasta categorie si este imposibil sa se produca vreo sarcina prin atingeri si mangieri.

| Willis a răspuns:

Varianta a2a.
Ești paranoică.
Dacă nu a terminat în interiorul păsăricii tale, nu ai cum să rămâi gravidă.

| dariasisi7 a răspuns:

In 2 luni nu te ai dus pe la farmacie sa dai 3 lei.