| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Hei! Imi place de un prieten cu care ies mai mereu in oras(cu inca alti prieteni, nu doar noi ).El o place pe prietena mea dar ea nu este interesata (este intr-o relatie de un an si ceva).El o ia mereu in brate, o pupa ii face cadouri etc. dar si cu mine se comporta destul de frumos...m-a pupat si pe mine de cateva ori, m-a luat in brate.Am iesit ieri si a venit si el si pe langa gesturile care i le facea prietenei mele, s-a asezat langa mine pe o banca si ma baga in seama...sunt prietena si cu vecinul lui si ieri mi-a zis ca vecinul lui i-a zis ca ma cunoaste etc.
Nu stiu ce sa mai cred laughing. Odata cand o pupa pe prietena mea sa uita la mine si uneori se uita la mine si nu zice nimic.Credeti ca ma place si pe mine? Cum ar trebui sa procedez?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place si pe tine, dar mai mult pe ea.

| sofisis a răspuns:

Sincer, te place si pe tine putin dar nu suficient. O prefera pe ea. Mai ales ca ea e si inaccesibila. Totusi ea ii da apa la moara destul de mult prin faptul ca accepta pupicii lui, imbratisarile si cadourile. Deci eu nu as crede-o cand spune ca nu e interesata.
Asa ca mergi cu bagare de seama...
Momentan nu face nimic. Mai asteapta si o sa iti dai seama concret daca e loc sau nu de ceva intre voi.