| GabriellaGabby a întrebat:

Hei! Imi place foarte mult de un baiat care face parte din grupul nostru de prieteni.El o place pe prietena mea, dar ea este intr-o relatie si il considera doar un prieten.Este foarte prietenos si afectuos adica se poarta frumos cu toata lumea,prietenei mele pe care o place i-a facut si cateva cadouri,o mai ia in brate,o mai pupa etc...dar si cu mine se comporta destul de frumos : mi-a dat geaca lui cand mi-a fost frig,ma mai ia in brate,ma mai ciufuleste,mai face glume pe seama mea,mi-a cerut telefonul sa se joace,m-a si pupat de cateva ori(pe obraz,dar mai eram cu cateva prietene si ne-a pupat pe toate). Odata cand o pupa pe prietena mea se uita la mine si intr-o zi mi-am facut curaj si l-am bagat in seama,l-am intrebat ceva si desi a vazut mesajul nu mi-a raspuns, cand am iesit afara a venit la mine si mi-a raspuns.Nu sunt sigura ca ma place, avand in vedere ca el este mai afectuos cu toata lumea insa vreau sa ii arat ca-l plac prin gesturile mele dar nu vreau nici sa par disperata...nu caut neaparat o relatie,vreau mai intai sa fim prieteni buni, sa-l cunosc mai bine dar nu stiu cum sa fac asta.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana una alta, mai bine te-ai concentra pe ceva ce iti place cu adevarat.ce crezi tu ca simti poate nici nu e.asa ca o perioada stai ceva departe de intalnirile in care apare si el, sari peste cate o intalnire, nu-i mai acorda atentia ca pana acum. Stai mai retrasa si vezi unde se indreapta, asa ai ocazia sa intelegi ce e in capul lui si poate te mai lamuresti unde te afli si tu.din cate vad nici tu nu prea stii ce vrei.asa ca, las-o mai usor cu atentiile la adresa lui si o sa-ti treaca mai repede de at crezi.esti doar singura ai vrei sa ti se acorde atentie, atat tot. ceea ce e ceva perfect normal.succes.

| AlleMrr69 a răspuns:

Chiar ar trebui sa ii spui ca il placi..si sa il rogi sa nu isi bata joc.dar daca este afectuos nu o va face. Trebui sa ii spui crede-ma asta te va ajuta. Nu iti complica viata.

| TwilightAliceCullen a răspuns:

Din ce spui, el se comporta mai mult ca un prieten cu tine si (awww) e foarte dragut ce face gen ca te ciufuleste si faza cu geaca. Daca vrei sa fiti impreuna si el o place pe prietena ta, atunci lasa sa treaca timp. Dar puteti fi prieteni, cum ai zis si tu, sa va cunoasteti, asa ca ii poti spune ca il consideri de treaba si ca ti-ar placea sa iti devina prieten apropiat caruia sa i te descarci cand esti intr-o stare mai proasta, cu care sa stai cand nu ai chef de toata gasca etc....sau il poti invita la un film, la o plimbare, in parc...sau te poti preface trista, melancolica si sa te indepartezi un pic de grup...aici sunt sanse sa vina la tine oricare persoana din grup, dar poate veni chiar el si astfel ajungeti singuri si puteti vorbi. Dar nu te da prea mult pe langa el si nu ii neglija pe ceilalti prieteni, pentru ca s-ar putea sa se prinda ca e ceva in neregula.