| Ciocarlan_Diana_1985 a întrebat:

Hei, imi poate spune cineva care sunt semnele ca cineva te place? Dau funda

39 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vine si-ti spune el, daca te place!
Semnele sunt de multe ori inselatoare, sau eronat interpretate, de aceea recomand sa astepti sa vina sa-ti spuna baiatul asta. Cu siguranta daca te place, va veni sa-ti spuna.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca ii e rusine sau frica inseamna ca nu o place?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Daca ii este rusine, o va refuza oricum pe fata, ca-i este rusine!
Chestia cu frica nu am inteles-o... crezi ca o afta este atat de fioroasa incat sa sperie un baiat? Ori este vreo batausa inraita, incat sa-i fie baiatului frica de ea, dar sa o si placa in acelasi timp? Ma indoiesc in totalitate de asta!

| Catrice a răspuns (pentru Violleta2022):

Conform unui studiu realizat de cercetătorii de la Oxford în urma cu 73 ani s-au demonstrat următoarele:

Femeia=vrăjitoare
Bărbatul=căpcăunul
F+B=Apocalipsă laughing

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Adica frica de refuz. Este o frica irationala stiu, ca pana la urma ori ca te refura ori ca nici nu-i spui, rezultatul e cam acelasi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Frica de refuz este o prostie!
Pana nu intrebi nu stii daca vei fii refuzat.
De cele mai multe ori nu esti refuzat, dar daca nu intrebi, nici nu vei avea sansa sa fii cu fata care-ti place.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Probabil nu ai pierdut destule fete in viata ta, de crezi ca este acelasi lucru daca intrebi sau nu.
Nu-i nimic, cand vei ajunge la 30-40 de ani tot singur si virgin, poate vei realiza ca, un simplu deschis al guritei si o simpla intrebare, te-ar fi scos din singuratate si ti-ar fi deschis niste oportunitati fericite. Dar pana nu ti se intampla tie, nu crezi asta.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu m-am referit ca ori daca intrebi ori nu. Am zis ca ori daca intrebi si te respinge ori ca n-o intrebi nimic, rezultatul este cam acelasi. Si oricum asta este valabil si la voi. Daca toate fetele de pe planeta s-ar lua dupa tine si ar astepta sa le bage baietii in seama, sunt convins ca foarte multe ar ajunge si ele virgine si singure la 30-40 de ani, exact cum ajung baietii aia carora le este rusine sau frica sa vorbeasca c-o fata, indiferent ca frica si rusinea asta sunt in majoritatea cazurilor irelevante, nefondate, absurde etc.

"Probabil nu ai pierdut destule fete in viata ta"
Nu am pierdut niciuna, de fapt nici macar n-am avut vreodata o prietena pentru ca am fost un fraier ratat si timid si am refuzat sa vorbesc cu ele pentru ca mereu am crezut ca sunt un fraier in ochii lor. Acum sunt intr-o tara straina si nu cunosc nicio romanca cu care as putea avea o relatie, nici din Romania si nici de aici de unde stau acum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Deschide gura baiete si saluta, ca sa ai o sansa in viata, ca altfel ajungi chiar un ratat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Referitor la faptul ca esti intr-o tara straina, chiar nu are importanta asta, fii-miu avea vreo 13-14 ani cand am ajuns in Australia si nici el nu stia vreo fata romanca, dar a inceput sa comunice cu australiencele si in scurta veme, era popular printre ele.
Deci, oricunde te-ai afla pe glob, sunt convinsa ca un simplut salut, deschide o portita de comunicare cu oricine!

| Plato a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Femeia asta e o cauza pierduta, daca tii la timpul tau iti recomand sa nu mai argumentezi cu ea. Oricum, cand nu mai stie ce sa zica da block.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Plato):

Are dreptate cand zice ca trebuie sa deschidem gura daca ne place de cineva dar sa zici ca femeile doar trebuie sa fie bagate in seama de baieti, mi se pare prea arogant.

| Plato a răspuns (pentru Subsemnatul123):

A zis odata ca barbatii trebuie "sa vaneze si sa cucereasca". laughing Oi fi eu mai prost, dar consider ca actiunea trebuie sa fie reciproca, sub nicio forma o "vanatoare". Poate ea se considera căpriță.

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Violleta2022):

Tipu se uita la mine dar ma si tachineaza...

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Plato):

Da dar tipu e pervers ..adica isi exprima mai mult partea perversa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Daca te tachineaza da-i pace si evita-l!
Un om care te place nu te tachineaza, nu face misto de tine, nu te pune intr-o lumina jenanta in fata altora.

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Violleta2022):

Păi da ma pune deci clar nu ma place.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Daca-i este rusine sau frica si nu vrea sa vina, inseamna ca oricum este un caz pierdut, ca nu o place chiar atat de mult, incat sa-si calce pe inima si sa mearga sa-i voprbeasca.
Iar daca se duce ea la ala rusinos, o va respinge imediat.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma indoiesc ca o va respinge. poate ai trecut tu prin asta, nu inseamna ca toti sunt la fel. Oricum, daca ar fi respinsa, fii sigura ca o respinge pentru ca n-o place, nu pentru ca este el timid sau rusinos.

| Plato a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Pervers zici? Pai atunci e simplu, daca vrei sa fii o jucarie placuta doar pentru aspect, accepta-i avansurile, daca ai putin respect de sine si vrei sa fii apreciata ca tot, asteapta un om bun.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Poti sa te indoiesti pana maine, ca oricum nu ai deptate. Nici nu ma mir de ce ai ajuns la 30 de ani si singur, cu mentalitatea asta, total gresita.
Nu, eu nu am trecut prina asa ceva, pentru ca niciodata nu am facut eu avansuri baiatului, am asteptat sa -mi faca el si daca i-a fost rusine, a fost timid sau i-a fost frica, a fost problema lui, ca pana la urma, el a pierdut, nu eu.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am 20 de ani, nu 30. Evident ca mentalitatea asta este gresita, dar ce vreau sa zic este ca daca o fata mi-ar propune o relatie, in niciun caz n-as refuza-o pentru ca as fi timid, ar fi culmea contradictiei.

"fost timid sau i-a fost frica, a fost problema lui, ca pana la urma, el a pierdut, nu eu."
Ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu ti-ar fi facut niciun baiat avans si ai fi ramas singura. Fara suparare dar ma indoiesc ca ai fi prins varsta asta si in toata sanatatea mentala. Deci fii sigura ca ai fi avut si tu o gramada de pierdut daca nu-ti facea nimeni avansuri. Oricum pe vremea voastra relatiile cica erau altfel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Evident ca nu ai refuzat nici o relatie, la 20 de ani! Pocnesc hormonii in tine si ai face sex si cu o gaina, daca s-ar putea,
asta pot pricepe, din pacate, se pare ca nu te vrea nici una... daca ai ajuns la 20 de ani si nu ai nici macar 1 prietena.
Ce vreau sa-ti spun este ca, vei primii oferete de sex numai de la parasute, niciodata de la vreo fata serioasa.
Cat priveste ideea ca nu as fi avut avansuri de la baieti, te inseli, pentru ca nu ma cunsoti si nu stii cum aratam in tinerete. Chiar nu a fost nevoie sa ma plang de avansuri, niciodata, nici chiar maritata fiind.

Nu-i nimci baiete, cand vei ajunge la 30 de ani si tot singur esti, te vor insura babele!
Pentru ca, timiditatea o poti intelege pana la 12-15 ani, dar dupa aceea inveti ca trebuei sa deschizi gura, sa saluti, sa fii politicos, sa intrii in vorba cu o fata... ca sa-ti poti face o prietena, un viitor.
Cand refuzi cu incapatanare sa faci ceea ce altii iti explica, atunci nu-i timiditate, ci prostie, iari pentru asta vei suferii, pana te destepti si te schimbi.
Probabil nu ai ajuns la acest moment... daca esti inca singur si nefericit.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vad ca nu prea intelegi ce zic.

"Evident ca nu ai refuzat nici o relatie"
Ba da. Daca nu-mi place de fata o refuz. Nu-s atat de disperat pe cat crezi tu. Eu nici macar nu interactionez cu femei incat sa zic ca nu ma place niciuna. Chiar de as vrea sa-mi caut o prietena, literar nu am cu cine, intelegi sau nu?

"Ce vreau sa-ti spun este ca, vei primii oferete de sex numai de la parasute"
Nu, n-o sa primesc nimic pentru ca aici unde ma aflu eu, nimeni nu da doi bani pe problemele altora. Parasutele sunt platite sa faca sex, nu se duc ele si le propun barbatilor sa faca sex cu ele.

"Nu-i nimci baiete, cand vei ajunge la 30 de ani si tot singur esti, te vor insura babele!"
Daca o sa ajung la 30 de ani si tot singur o sa fiu, nu cred c-o sa-mi mai pese atunci. Deja incepe sa ma lase cam rece. Nu simt nicio nevoie sa am o relatie sincer, momentan am altele pe cap, si asta mai ales cand vad cat de materialista, ignoranta si egoista a ajuns lumea.

"Cat priveste ideea ca nu as fi avut avansuri de la baieti"
Nu, nu asta am vrut sa zic. Am zis ca *daca* nu ai fi avut, ce faceai? Ce faceai daca nu te baga nimeni in seama?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Imi pare rau baiete, dar daca pana la 20 de ani nu ti-ai facut nici o prietena, probabil ca esti snob si ai pretentii prea mari, fara sa vezi ca nu prea ai ce oferii, odata ce nu roiesc fetele in jurul tau.
Sfatul meu este sa coborii naibii stacheta aia si sa vezi ca esti un simplu muritor de rand, iar daca nu vrei sa ajungi un onanist (ca asta-i singurul lucru cu care te poti satisface), atunci, deschide ochii si gura si accepta orice fata iti apare in cale, macar este un inceput realist, daca tu nu esti in stare sa faci primul pas.

In ce priveste ideea, ca nu m-ar fi agatat vreodata un baiat, te inseli, nu am fost niciodata atat de proasta sau urata, incat sa nu atrag pe nimeni, dimpotriva, mi s-a spus de foarte multe ori ca intimidez baietii, pentru firea puternica si dezinvolta cu care ma afisez si probabil ca i-am tinut la departare pe timizi si fricosi.
Oricum nu mi-ar fi placut sa am un papa lapte langa mine, asa ca, mai bine ca mama natura i-a tinut cu gura inchisa, ca oricum nu-mi plac mutii

Sa-mi fie cu iertare, dar nu ma cunosti deloc si nu ai cum sa intelegi, ca sunt prea increzatoare in puterile mele de seductie, fiind total exclus sa fii ramas singura sau sa nu se fii uitat vreunul la mine. Chiar am avut de unde alege si i-am schimbat ca pe ciorapi, tocmai pentru ca nu mi-ai placut mitocanii, impocritii, arogantii, mincinosii sau gelosii.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Violleta2022):

OK nu mai continui. Una zic eu, alta intelegi tu. Avea dreptate omul ala de spunea ca lumea isi pierde vremea cu tine.

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Violleta2022):

Faza e ca nu are curaj de frica Altora

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Subsemnatul123):

Hmmm asta daca fata e frumoasă

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Plato):

Nu? si eu flirtez ci el

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Cine? Eu sau cel la care te gandeai cand am pus intrebarea?

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Subsemnatul123):

Cel la care ma gândeam

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Subsemnatul123):

La mine ii e frică de prieteni

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Inteleg, mai exista idioti care vor sa-si faca prietenii de ras in fata altor fete. Nu stiu daca prietenii lui sunt asa, dar poate de asta ii este rusine fata de ei. Sau poate nu vrea sa riste

| Plato a răspuns:

Depinde de fiecare, nu sunt niste "semne" generale. Se poate sa se holbeze la tine, intr-un caz fericit, sau sa fie rautacios ca sa te impresioneze cica, caz in care e un ratat. Daca tie iti place, iti recomand sa mergi tu la el si sa-i spui! Si tu poti face primul pas, nu scrie nicaieri ca neaparat baiatul.

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Plato):

Dacă e răutăcios inseamna ca vrea sa te impresioneze?(cate răspunsuri peste noapte laughing) )

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Nu te mai lua dupa Plato, ca de aia este singur si frustrat, ca asteapta femeile sa-i faca curte, ca el nu-i in stare.

Tu vezi-ti de treaba da si daca baiatul ala vine sa-ti vorbeasca, abia atunci deschide gura, sa-i raspunzi.
Ca nu toti care se uita/holbeaza te plac sau au intentii bune cu tine.

| Ciocarlan_Diana_1985 explică (pentru Violleta2022):

Crezi ca e fuckboy?

| Plato a răspuns (pentru Ciocarlan_Diana_1985):

Ma refeream la ce ai zis si tu, sa te tachineze. E o prostie fara margini.