| Hanta1 a întrebat:

Hei,în seara asta trebuia sã ies cu un tip care oarecum ma placea dar el credea cã am 16 ani si astãzi când m-am întalnit cu el i-am spus ca abia am facut 15 si acesta s-a mirat,am crezut cã stie dar s-a comportat super ciudat.Mi-a dat mesaj spunandu-mi ca o sa vina ploaia si o sã fie urât afarã,cã îi cam obosit etc. ca sã nu mai iasã.
Mã simt cam aiurea, oare mai meritã sã-i rãspund la mesaje? Nici mãcar ca pieteni?

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Probabil, si-a dat seama ca fiind minora nu mai are rost sa-si piarda vremea cu tine.

| SG1995 a răspuns:

Fată dragă dacă l-a afectat vârsta ta înseamnă că voia doar o aventură și nu voia să o încurce cu poliția. Sfatul meu e să-l lași problemele sale dacă nu vrei să fie închis din cauza ta.

| Kira5854 a răspuns:

Probabil voia altceva, dar in cazul in care si tu vrei acelasi lucru. Sexul este legal de la 15 ani in Romania deci, nu ar fi o problema. Depinde el cati ani are. daca are pana in 20 toate bune si daca are mai mult, dar declari ca ai fost de comun acord nu e problema.

| AndCat26 a răspuns:

Vorbeste cu el in continuare,si vezi cum o sa se comporte si cum o sa.ti vorbeasca de acum inainte, si daca o sa te mai cheme la o intalnire. Daca o sa fie totul ok, si iti va vorbi frumos si va dori sa va vedeti, inseamna ca nu.l deranjeaza varsta, dar daca nu o sa mai aminteasca nimic, posibil sa nu vrea sa se incurce cu tine fiind mica!

| Borsecuț a răspuns:

Depinde si ce varsta are el. Probabil ca nu voia sa se incurce cu o tipa care e cu mult mai mica decat el.

Iti sugerez ca, daca vrei, sa il intrebi de ce ii pasa atat de tare varsta. Pana la urma cica dragostea nu are varsta, nu?rolling on the floor

| SG1995 a răspuns (pentru Borsecuț):

Dude nu vrea să facă pușcărie.

| sagetarius a răspuns (pentru SG1995):

Corect

| SG1995 a răspuns (pentru sagetarius):

Măcar s-a simțit, respect pentru tip.

| Hanta1 explică (pentru SG1995):

Pai daca aveam 16 cum credea el nu tot facea puscarie?

| SG1995 a răspuns (pentru Hanta1):

Nu mă întreba ce credea, din ce-am auzit cică e că e legal să faci sex cu 16 de ani dacă e de comun acord.

| Hanta1 explică:

Si dacã aveam 16 nu tot facea puscarie?