| ginutza12 a întrebat:

Hei!
La inceputul anului scolar un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, dar l-am refuzat..Nu trebuia sa fac asta pentru ca nici macar nu il cunosteam..si acum regret.Dar acum il plac si as vrea sa fiu cu el,dar nu stiu daca ma mai place si nici nu stiu cum sa vorbesc cu el, pentru ca eu sunt timida..noi nu am prea vorbit, nici cand m-a intrebat nu a venit el ci a facut asta printr-un baiat pe care eu l-am placut.Cum sa vorbesc cu el? Ce sa ii spun? El este cu un an mai mare decat mine.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici n-ai fi putut accepta, asa deodata!
Acum ca ai avut timp sa-l studiezi si ai constatat ca-ti place, poti incepe si tu sa-i zambesti cand il vezi si sa-l saluti bucuroasa, sa-i arati ca esti cumva interesata de el.
Fii sigura ca semnalele tale nu vor trece neobservate de el si posibil sa faca o noua incercare!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el te-a placut cu adevarat, inseamna ca inca te mai place. Apeleaza si tu la acel baiat intermediar si spune-i ca astepti un prim pas din partea alesului.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''Nu trebuia sa fac asta pentru ca nici macar nu il cunosteam''
Tocmai ca nu ai gresit.Ai procedat instinctiv si ai procedat bine.

Ia-ti inima in dinti si opreste-l intr-o pauza si intreaba-l daca poate ramane dupa ore putin timp sa discutati ceva.Si atunci vezi ce are de gand.

| varcolaccc a răspuns:

Nu prea contează daca nu i-l cunoaște-ai dar asta se aplica in cazul unei aventuri dar in fine eu in locu lui nu as accepta, cu toate ca nu ai procedat greșit ca l-ai refuzat dar na are si el orgoliu lui.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Relatiile nu se fac "vrei sa fi cu mine?". Nici macar nu il cunoasteai prea bine si asta spune multe.

| alexxxa93 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te faci remarcata o perioada sa vezi daca mai vrea sa faca el primul pas(asta daca invatati la etaje diferite)iar daca nu merge fura-i procedura:trimite si tu o colega sa-i dea un biletel de exemplu in care scrii ca daca mai are sentimente pentru tine sa va intalniti dupa ore in curtea scolii, unde vrei tu..hai k nu e greu(funda?)

| ginutza12 explică (pentru alexxxa93):

Lui ii place sa vina personal fata la el..Pentru ca asta a facut o colega (a trimis pe alt cineva si a refuzat-o ) Si invatam la acelasi etaj..doar ca nu stiu cum sa ii atrag atentia, trece pe langa mine, se uita la mine si zambeste sau doar se uita la mine.