| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Hei! Ma confrunt cu o situatie si as avea nevoie de un sfat. Deci, de ceva timp ma inteleg foarte bine cu un baiat. Si duminica am fost cu el si cu niste prieteni la gratar. El are carnet si venise cu masina si bause. Cand urma sa plecam tot zicea ca vrea el sa se urce la volan si prietenii lui nu l-au lasat. Dupa ce am plecat de acolo, fiecare la el acasa, i-am dat mesaj sa ii spun sa nu se urce baut la volan. Si apoi mi-a zis ca a facut accident. M-am speriat, am inceput sa plang, il tot intrebam ce a patit si la ce spital e, ca sa stiu sa vin la el. Asta pe la 10 seara duminica. Dupa asta, imi spune ca era o gluma si ca e bine. Ma rog, incepuse sa imi spuna ca nu prea am vorbit la gratar cu el, ca vorbim foarte mult in mesaje si ca atunci cand suntem fata in fata parca nici nu ar exista. Si am incercat sa ii explic ca incercam sa vorbesc cu toata lumea de acolo, ca nu aveam cum sa vorbesc numai cu el. Intrebarea e: De ce oare a facut gluma aia si de ce a mentionat ca nu am vorbit cu el?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Destul de posibil sa te placa

| RoCkKiD a răspuns:

Da, vesnicul mister, de ce glumesc oamenii.

Hai sa o luam logic, o fi intrebat de ce nu ai vorbit cu el pentru ca nu ai vorbit cu el? Stiu, e greu de crezut dar oamenii intreaba cand sunt nelamurit.

Cat despre treaba cu mesajele este o chestie comuna in ziua de azi. Vorbim atat de mult prin mesaje incat efectiv nu avem abilitatile necesare comunicarii live.

| corbulalbrosu a răspuns:

A dorit sa iti testeze sentimentele fata de el si in ce mod reactionezi in in privinta lui in diverse situatii si mai ales intruna atat de grava. Cel mai probabil te place si este interesat de persoana ta. Ar fi cazul sa fii mai directa in relatia cu el. Succes!

| Andreeush a răspuns:

A vrut să vadă cum reacționezi.

| sofisis a răspuns:

Aceasta "gluma" ( pentru ca numai gluma nu e) este o metoda din punctul meu de vedere copilareasca si usor imebila de a "testa" pe cineva. Daca iti e drag, automat reactionezi isteric ( cum ai si facut-o). Daca nu iti e chiar asa drag eventual intrebi esti bine, ai nevoie de ceva etc. te-a testat sa vada cat de disperata esti dupa el.
Cat despre faza cu nevorbitul....probabil a considerat ca nu i-ai acordat suficienta atentie si a tinut sa te taxeze pentru asta. Iar o copilarie imbecila din punctul meu de vedere.
But then again, sunteti copii deci se aplica genul asta de lucruri.
Imi aduc aminte in liceu o faza, un coleg a anuntat ca un alt coleg a murit. Si toata ziua soc si panica. A venit mortul la sfarsitul orelor spunand ca a fost o gluma si a vrut sa vada cat si cine ii simte lipsa. Stupid. Asa mi s-a parut si atunci si acum

| ywar a răspuns:

De prost! Vezi ca s-ar putea sa se intample exact ca-n fabula cu ciobanul si oile. Tipa o data, de doua ori ca vine lupul si nici urma de lup. Tipa a treia oara cand chiar ataca lupul si ramane fara turma. Trage tu concluzia.

| Issabelle6789 a răspuns:

Nici nu mai conteaza de ce a glumit sau ceea ce te-a intrebat atata timp cat el vrea sa urce beat la volan.Ar fi cazul sa iti cauti un baiat mai matur.Alcoolul devine dependenta!