| LunaDeLoveBadx a întrebat:

Hei! Ma intreb daca mai exista un baiat frumos,dragut,sociabil pentru o fata modesta,frumoasa? Din cate am vazut,majoritatea baietilor s-au cam golanit, ii intereseaza doar aspectul si situatia materiala a fetei pe care zic ca o "plac", fara suparare.De asemenea, acest lucru se aplica si in cazul fetelor.Probabil,acest lucru e un mod prin care o persoana isi exprima sentimentele? Nu spune nimeni sa fii cu fata\baiatul care iti cade la picioare,insa am avut un caz in care baiatul de care am fost indragostita a fost doar un nesimtit,atat,deci,haideti sa nu mai lungim vorba, un baiat, vreau sa stiu si eu de ce majoritatea baietilor se poarta asa de imatur?

13 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ai fi surprinsa, dar e un fel de cerere si oferta. Unul dintre motivele pentru care baietii s-au cam "golanit", este ca asta si cautati. Va plac baietii mai smecheri, care sa aiba acea alura putin periculoasa care sa va faca sa traiti intens clipa.
Sunt sigur ca ai, sau ai avut si un baiat mai retras si timid in clasa care si-ar fi dat viata peste cap ca sa-ti faca pe plac, dar nu cred ca l-ai observat...

Si nu este adevarat ca majoritatea s-au cam golanit, ci acesta este tipul de baieti care-ti plac si pe care-i observi. Sunt o gramada de baieti cuminti, respectuosi, etc, etc, doar ca pe aceea tu nu ii observi.

Numai bine,
Shinwinking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Te uiti cam mult la tv, realitatea nu e ca la disney chanel

| RAY a răspuns:

Serios baieti vor banii?
sincer eu inca n-am auzit de asa ceva mai rar, cel putin interesul unui mascul este sexual nu material de milioane de ani,interesul unei femei material,serios ai intarnit asa ceva?
eu am spus aici pe TPU ca voi tineri sunteti tineri si e normal sa experimentati pana deveniti maturi sexul, baieti doresc sex nu relati mature dar daca ar spune asta nici o fata nu ar sta cu un baiat asa ca o minte, ea il minte ca il iubeste de fapt pentru banii lui, el o minte ca o iubeste de fapt sta pentru sex, daca stai si te gandesti femeia a fost creata si in religie si de evolutie pentru reproducere, cresterea copiilor etc iar masculul pentru vanatoare, imaturitatea e si din cauza lipsei educatiei primite, bunelor maniere etc tu nu vezi in ce societate traim

| SkyPilot a răspuns:

Daca te uiti sufficient de atent, gasesti orice. E adevarat, baietii seriosi s-au mai rarit dar nu au disparut complet.

| Lawliet14 a răspuns:

De la Clark Gable incoace, nu mai exista baiat care sa nu fie golan.

| grab a răspuns:

Pentru ca nu s-au maturizat inca si nu stiu a pune accent pe valorile sentimentale. se lasa purtari de cocalareala pentru ca le e cel mai lejer asa. tu nu ai prieten, sau?

| PopAdrian a răspuns:

1. Modesta si frumoasa - atata contrazicere in chestia asta
2. Pe baieti nu ii intereseaza situatia financiara atat de mult, este exact invers.
3. Fiecare vede ce ii trebuie. Daca ai dori un baiat asa cum l-ai descris, fara sa te strofoci asa tare l-ai descoperi cat de curand. Atata timp cat subconstientul sau cere altceva, o sa observi doar acei baieti. Daca te-ai opri pret de cateva minute si te-ai uita in jur, ai vedea ca sunt multi baieti carora insa nu li se dau importanta deoarece ei "nu sunt cool", sunt mai linistiti si nu vor sa iasa tot timpul in evidenta.
4. Dragostea este diferita fata de atractia fizica. "Baiat frumos, dragut", "o fata frumoasa"...pui pret pe aspectul fizic cam mult. Nu zic ca trebuie sa existe si o potrivire in acest caz, dar nu trebuie sa fie nici Fat Frumos din lacrima. Atata timp cat el iti ofera calitatile cerute de tine, e sociabil, se poarta frumos, e istet...se poate face un compromis.
5. Duc lipsa de atentie, de aia se poarta asa imatur. Cred ca daca fac pe copilasi mici si draguti care se prostesc atrag atentia celorlalti. Stai linistita ca sunt si baieti seriosi happy
6. Ca sa inchei: fiecare primeste ceea ce ofera. Daca tu oferi incredere, voie buna si dragoste celor din jur, stai linistita ca in cel mai scurt timp vei gasi pe cineva care se va bucura din plin de ceea ce oferi si va face la fel happy

Salut!

| corhaz a răspuns:

Tu zici de aspectul fizic.dar la intrebare ai scris ca "un baiat frumos"... deci data viitoare cand nu vei tine nici tu cont de fizic revino cu intrebarea

| Robi673547 a răspuns:

Multi sunt timizi din ce ai descris mai suswinking.

| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Deoarece multi vor atentie... La mine in clasa am multe specimene.

| RunForLife a răspuns:

Pai depinde peste ce fel de baieti ai dat tu...intr-adevar sunt o gramada de persoane care stau cu o fata doar pentru sex, bani sau clasa sociala...dar daca studiezi atent un baiat vei vedea care este cel potrivit!

| anonima9999 a răspuns:

Spui ca pe baieti ii intereseaza doar aspectul fetei, dar pe tine ce te intereseaza? Te cam contrazici singura.

| Wiiillll a răspuns:

Aurel Lzn : facebook-ul meu... daca vrei sa vorbim