| Daniela300 a întrebat:

Hei. Problema sta in felul urmator. Plac foarte mult un baiat incat in ultima vreme ma comport ciudat, mi-e gandul mai mereu la el. Suntem in aceeasi scoala, dar in clase diferite. Ideea e ca vorbim mereu pe Facebook. Rar trece o zi in care sa nu vorbim, avem o conversatie nesafarsita cu pauze de somn si de mers la scoala. La inceput m-a incantat ca vorbesc cu el pe net dar am facut o obisnuinta din asta. Ne vedem foarte rar la scoala si atunci cand ne vedem, ne salutam si atat. Acum o saptamana i-am zis ca ma doare ca noi vorbim atat dar cand ne vedem, parca nici nu ne cunoastem. Mi-a spus ca ma saluta de fiecare data si ca nu prea avem cum sa vorbim la scoala. A doua zi m-a intrebat daca sunt suparata si sa ii zic daca e ceva, dar normal ca eu i-am zis ca nu am nimic sa-i spun. De asemenea, de multe ori ma face sa ma simt speciala spunandu-mi "prima fata care...". Si a zis ca are incredere in mine si ca ii pasa. Nu stiu ce sa fac, mi-am dorit foarte mult sa-l cunosc inca de la inceput dar nu in acest mod. Nici nu prea as vrea sa ii spun ca il plac insa mi-ar placea sa ne vorbim cat mai mult fata in fata. Credeti ca as putea face ceva in privinta asta?

3 răspunsuri:
| Problematica1378 a răspuns:

Cred ca ai putea sa-i spui ca il placi si cred ca asta ar schimba mai multe chestii. Si incearca sa te intalnesti cu el la scoala, de ce nu te duci tu la el in clasa doar pentru simplul fapt ca ai vrut sa-l vezi. sau lucruri mici? Daca nu ii vei spune, veti fii mereu in friend-zone si te vei amagii. Fundita?

| Ioana_Andreea_1999_o1Mr a răspuns:

Si eu am pățit aceeași chestie dar eu sunt a6a si el a8a... Acum o săptămână i.am zis ca il plac și etc... Te sfătuiesc: Spune-i ce simti pentru el. Nu îți fie frică. Eu Abia am prins curaj sa ii zic ce simt pentru el. Asa trebuie să faci și tu. Fara frica. El te v-a înțelege și poate veți vorbi mai des la școală happy Funda?

| lexiiblackbby a răspuns:

Eu cred ca daca ii spui ca il placi nu rezolvi nimic ^^
Baga-l tu in seama de 2, 3 ori si extinde conversatia
Daca dupa nu deschide el conversatii cu tine (in viata reala) nu are rost sa mai incercerci
Decat risipesti sentimente si timp
Daca o sa aveti o relatie trebuie sa fie prezent in viata reala nu numai virtuala!
fa ce iti zice inima papu ^^