| Alexa109 a întrebat:

Hei,salut sunt fata și m-am îndrăgostit de un baiat.Nu stiu sigur daca mă place(eu tind ca ma place)pentru ca da următoarele semne:
1.Se uita mereu la mine;
2.Cand era sa dam nas in nas se uita in ochii mei;
3.La masa tot la mine se uita;
4.Cand eram in masina el in alta masina se uita pe geam la mine;
5.Cand ma duceam undeva venea si el si se uita;
6.Ma duceam în camera se uita la mine.Si atunci cand ieșeam din camera la fel;
7.Ma uitam pe geam(fără să mă vada)Sa vad ce face si se uita la camera dupa am vazut ca dintr-o dată zici ca ma văzut si mi-a zâmbit;
8.El era cu 3 metri mai in spate si eram cu telefonul în mână și îl văd în tel ca se uita spre mine. Dupa cand m-am întors se preface ca se uita altundeva(dar eu l-am văzut în telefon);
9. Oriunde sunt eu vine si el de ex eram afara si dintr-o data apare si el
Deci mai mereu se uita la mine;
Cand i-a făcut maica-sa poza s-a uitat la mine si dupa s-a uitat la telefon(ca să-i facă poza);
De câte ori vorbea cu cineva se uita si la mine;
Cand se ducea în apa(am fost la mare cu el acum 2 săptămâni cam asa) se uita la mine.
O data cand ma intinsasem pe o pătură a trecut pe lângă mine si se uita(credea că dorm)eu stăteam cu ochii intre deschiși si am vazut.
Deci sunt mai multe dati in care se uita.
Dar câteodată sta si se uita si ramane asa.
Își mai pune si mâinile prin par si dupa se uita iarăși la mine.
O data cand ma uitam la el pur si simplu a zambit.
Eu tind ca ma place, dar nu stiu sigur.
Eu nu am mai simtit asta pentru nimeni niciodată pur si simplu in fiecare zi ma gandesc la el si simt ceva care ma face sa zic in fiecare zi,, ca il iubesc".
Eu ma vad cu el doar cand mergem pe la mare(deoarece familiile noastre vor ss mergem si anul viitor impreuna)si nu stiu ce sa fac.
Aceste sunt semne ca ma place? Voi ce credeti?
Ofer funditalaughing

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Te place. De ce nu se baga cu tine în seama? Fa tu pasul asta.

| Alexa109 explică (pentru Sofer):

As face asta dar sunt mai timida

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat că te place DAR mai mult ca sigur şi-a dat seama că tu îl placi şi vrea să te analizeze mai bine să vadă cine eşti, cum eşti.

| Anonima163333 a răspuns:

Te place foarte mult.
Daca tu simti asta, asa este.Gandeste-te bine! Un baiat care se uita mereu dupa tine te considera atragatoare/te place, in cazul in care te cunoaste de mai mult timp.
Fa tu primul pas.