| Andrreachiriac a întrebat:

Hei.
Sper sa cititi si sa ma ajutati:3
Deci acum un an jumate mi-a plăcut de un băiat de la mine din clasa.
Ne-am plăcut reciproc, dar dupa ceva timp eu am încetat sa il mai plac, dar el din contra, s-a îndrăgostit de mine..si mda a inceput sa îmi spună ca ma Iubește ca se omoara daca nu o sa ne mai vedem etc. Si eu ii răspundem la misto. Si aia a fost ultima data camd am vorbit. Si acum cateva zile i-am zis daca vrea sa ne intalnim doar sa vorbim etc. Pentru ca nu îmi place sa stiu ca cineva ma "uaraste" sau ca suferă din cauza mea, asa ca am zis sa vad cum o mai duce etc.
Si ieri ne.am întâlnit, am vb, ras etc. A spus ca i-a fost foarte greu sa ma uite.
Au fost si momente mai awkwardhee hee dar a fost ok.
Am stat vreo 3 ore, am fost in parc si era ora 18:30 si era mai noapte si atunci tot începea sa pună mana pe mine, ma lua in brate etc. In gândul meu știam ca ceva nu e in regula, si dupa a încercat sa ma sa sărute si nu l-am lăsat si el tot încerca.
Si i-am zis ca nu il plac in felul ala, doar ca prieten. Dar nu prea a înțeles asa ca i-am zis ca trebuie sa plec, dar nu prea m-a lăsat, dar pana la urma am plecat.
Ne-am luat la revedere si am plecat.
deci m-am simțit atat de neconfortabil cand tot ma atingea si încerca sa ma sărute, ahhh.
Si cand am ajuns acasa mi-a scris ca ii pare rău, dar ii place de mine.
Si o prietena m-a avertizat inainte sa ma întâlnesc cu el daca e o idee buna, pentru ca poate iar sa se re indragoasteasca de mine. Si avea dreptatesad
Si eu i-am zis ca nu il plac mai mult decât un prieten, si daca asta inseamna ca nu o se mai întâlnim sau vb, asta e.
Si a zis ca ba da, o sa ne mai întâlnim, vb etc.
Credeți ca e o idee buna?
Eu fac 17 ani in 2 luni iar el face 18 in 3 luni... Si nu am mai avut niciodată un prieten si ma tot gândeam oare ce se întâmpla daca ii dau o șansa?! Dar nu. Oricum îmi place de un alt băiat, care el nu ma placelaughing dar e okhappy
Sper sa ma ajutatisad

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La varsta asta esti plina de contradictii si nu prea stii ce vrei.
Daca acest baiat pe care il chinui,maine iti intoarce spatele si nu mai vrea sa te vada niciodata in viata asta,in trei zile vei simti ca esti indragostita mortal de el...
A fost un gest imprudent intalnirea cu el,pentru ca i-ai dat sperante si acum i le iei inapoi,te-ai simti bine sa se poarte cineva asa cu tine? Baiatul care nu te place,de exemplu,dar iti place tie? Sa te invite sa iesiti si,in final,sa-ti spuna ca vrea sa fiti doar prieteni?
Nu te mai juca cu inimi de oameni,ai si tu un suflet si intr-o zi s-ar putea sa fii ranita exact in acelasi fel.
Fii foarte clara in relatiile tale si nu circula prin lume imprastiind sperante desarte,nu stiu ce fel de ajutor as putea sa-ti ofer,in afara acestui sfat!
Daca vrei sa fii cu acest baiat,spune-i,daca nu, explica-i ca motivul pentru care v-ati vazut a fost efectiv dorinta ta generoasa sa ramaneti buni amici, nimic mai mult!
Pentru ca daca incepi ceva cu el si constati in trei zile ca nu suporti sa te tina in brate si vrei sa-i tragi doua palme in loc sa-l saruti, il ranesti cumplit.
Cumpaneste bine si hotaraste.
Tu, singura.

| Dariusuu a răspuns:

Când o să ştii ce cauţi atunci o să ai o relaţie frumoasă. Degeaba le dai speranţe false, nu rămâi cu nimic.

Hotărăşte-te ce vrei!

| Bøøgey a răspuns:

Vezi ca asta te violeaza. laughing

| ZambetDeGheata a răspuns:

E obsedat de tine. Nu e in regula ca a vrut sa te sarute cu forta. Zic pentru binele tau sa stai cat mai departe de el

| Gandac_Nicolae_1997 a răspuns:

Sunt confuz zic sa las trecutul in apoi si iubestel pe celelalt baiat. Succes!