| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Hei. Stiu ca nu e categoria potrivită, dar sunt la zi la facultate, anul 1, dar as dori sa ma mut la ifr deoarece imi doresc sa ma angajez... simt cumva ca irosesc timpul fiind la zi si întreținută de părinți. Contează forma de învățământ la angajare? Ce părere aveți?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Nu conteaza, dar nu prea te ajuta facultatea la IFR, pentru ca tu, atunci cand incepi o facultate, cam trebuie sa ramai cu ceva in cap, nu doar cu diploma in mana. Ai putea sa te angajezi part-time, sa muncesti 4 ore pe zi.
Asa am procedat si eu mai demult si m-a ajutat foarte mult, mai ales m-a ajutat faptul ca am putut sa continui la zi.

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Sincer, nu mai conteaza ce fel ai facut facultatea, conteaza experienta. Dar totusi mai bine mergi la facultete fiindca nu o sa te mai intorci in studentie, plus ca de muncit o sa muncesti toata viata. Mai bine iti iei un job part-time sau munceste in timpul verii. Acum depinde si ce facultate faci.

| ancaval a răspuns:

Nu contează forma de învățământ.
Mergi undeva la 4 ore.
Cât de cât, pentru tine să ai bani.
La facultate musai să mergi, dacă vrei să înveți ceva. Dacă nu vrei...