| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hei! Stiu ca nu este bine ce fac, dar cred ca m-am indragostit de iubitul prietenei mele(bine, ea spune ca nu sunt impreuna, dar au iesit de 2 ori si ca sunt doar prieteni). Ea se comporta urat cu el din cate mi-a aratat ea in conversatie. Ultima oara au iesit vineri seara iar el i-a zis ca in noiembrie va pleca in Anglia(are 19 ani, eu 17 iar prietena mea 16) de atunci ea a zis ca nu-i mai pasa de el pentru ca pleaca, si chestii de genul. Eu fiindca il plac am facut un gest nu stiu cum sa zic, vineri cand eram la liceu, colega mea a intrat la toaleta si mi-a dat telefonul ei sa il tin, si am mintit-o ca intru si eu in alta toaleta si ca bag telefonul in geaca mea, dar am intrat in intimitatea ei si i-am luat numarul de telefon al acestui baiat. Stiu ca nu am facut bine, dar chiar imi place de el, dar nu vreau sa stric si prietenia cu ea. Acesta nu ma cunoaste personal, stie de mine doar de la prietena mea. Ce sa fac? Cum sa procedez? Prietenei mele nu ii pot zice ca ma simt aiurea. Vreau sfaturi! Daca aveti chef de misto mai bine nu raspundeti, multumesc.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Daca esti constienta ca nu ai facut bine, asta e un lucru bun.Normal dragostea te face uneori sa actionezi...sa actionezi, dar daca spui ca ai 18 ani, e ceva cam natural.Eu in locul tau i-as zice ei ceva de genul „fata,daca tot nu il placi,nu mi-l dai mie, il iau eu asa cum e - plecat in Anglia in noiembrie, macar lasa-ma sa incerc, da-mi numarul lui si ii scriu eu un mesaj, vad eu cum fac„. Asta ca sa nu te torni ca i-ai umblat in ala.Nu? Ce altceva poti sa faci? Incerci, doar n-o sa iti ia capul.Bine,la ce se intampla acum prin scoli, e si riscul asta...
Deci eu asa zic, sa i-l ceri direct.Consimtamantul adica.Fii cu tupeu.
In fine. Poate ne spui si ce-ai facut, eu unul sunt foarte curios.

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

Pai, daca el nu te cunoste personal, inseamna ca nici tu pe el. Cum te poti indragosti de un om pe care nu l-ai vazut fata in fata?
Ceea ce faci este gresit din absolut toate punctele de vedere. Nu vad ce ar putea iesi din asta iar prietenia ta va fi compromisa oricum. Chit ca iese, chit ca nu iese ceva cu baiatul. Si nu va iesi. Mai ales ca pleaca. Da-ti doua perechi de palmi si revino-ti.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai facut este foarte urat si nepotrivit, mai ales ca ea este prietena ta.
Oricum nu va fi a nici uneia, pentru ca baiatul ala pleaca in Anglia si tot singure veti ramane amandoua.

| Emma30555 a răspuns:

Nu este bine ce faci. Ea la cunoscut prima, este treaba ei ce face. Tu tocmai pe al ei îl vrei? De ce? Doar pentru ca este cu ea? Ție ți ar plăcea sa ți facă asa o prietena? Ea este confidenta ta, îți spune problemele, are încredere în tine. Nu ai cum sa ajungi la el decât sa i spui ca i ai furat numărul și va fi penibil. În plus el va pleca deci nu vei obține nimic. Trebuie sa înveți sa ai niște principii sănătoase în viata. Iubiții nu se obțin asa ei trebuie sa te caute pe tine nu tu pe ei

| Necunoscut112 a răspuns:

Băiatul ăla nici nu ştie de existenţa ta, si mai si pleacă din ţara. Tu probabil al vrea să-l *uti, că n-ai cum să te indragostesti de un băiat pe care nu il cunoşti personal si nu ştii ce caracter are, ce nevoi are, ce preferinte etc. Iar modul in care ai procedat denotă faptul că eşti o persoană perversă si rea. Să nu mai intri niciodată in intimitatea unei persoane, nici dacă e iubitul tău.

| Elena9328 a răspuns:

Uită l. 'Acesta nu mă cunoaște personal". spune tot,winking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enumera 10 chestii ce-ti place la acel baiat si meriti sa nu faca nimeni misto de tine.

| Rux04 a răspuns:

Ai facut un gest foarte urat că te-ai uitat în telefonul ei. Oricât de mult ți-ar placea de cineva nu mi se pare ok să te bagi în relația respectivă chit că e ok sau nu relația aceea. Ție ți-ar conveni ca dacă ai fi intr-o relatie să se bage o altă fata intre voi?