| CollorDreams99 a întrebat:

Hei..stiu ca o sa par super banala si toti imi veti spune : "cum te poti indragosti asa repede"..deci acum 6 luni m-am indragostit de un baiat...eram fooarte buni prieteni si intr-o seara am ramas eu, el, inca un baiat la o fata acasa..eram toti 4 radeam etc..si m-a inttrebat daca vreau sa fiu cu el si am zis da (PS:suntem colegi de clasa)...si in fine..indeea e ca am adormit in bratele lui. dupa am mai stat 2 zile si ne-am despartit ..de ce? pentru ca fosta lui prietena s-a bagat. dupa vreo 2 zile a inceput sa umble dupa mine.dar l-am refuzat cu toate ca as fi dat orice sa ne impacam imi era frica. dupa noi nu am mai vorbit aproape deloc..deci timp de 6 luni nu am vorbit..eu in astea 6 luni ..am mai avut 2 iubiti la care creedeam ca tin dar de fapt gandul meu inca era la el. zilele astea ne-am apropiat.iar astazi i-am zis.iar el a zis ceva de genul :"Wow..au trecut vreo 6 luni..acm sunt intr-o situatie dificila."m-am prins ca e nu..am schimbat subiectul si am continuat sa vorbim. dupa el a plecat iar eu am inceput sa plang..stiu ca par penibila dar eu chiar il iubesc muulde de tot. vreau un sfat..nu pot sa il uit..si sincer undeva in inima mea simt ca ma place.dar stiu ca sunt fraiera si ca imi fac iluzii, ce sa fac?
Scuze daca v-am plictisitlaughing

3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Cand esti indragostit, cand iubesti NU renunti!

| NnDWtf a răspuns:

Insista, tu l-ai refuzat o data, asa ca el o sa te refuze de mai multe ori din orgoliu. Tu doar insista. Si daca aveai incredere in el, iti dadeai si tu seama ca fosta lui vroia sa va desparta. Da nah, i-ai facut pe plac ei.

| VampireBlood a răspuns:

Mai insistă, dovedeşte-i că îl iubeşti. După o să te creadă, şi dacă şi el te place, o să fiţi împreună.