| Kenzo1234 a întrebat:

Hei sunt incepator ...si as vrea sa stiu, vreau s-o fac fara prezervativ.
Exista posibilitatea daca imi dau drumul inauntru sa ramana gravida?

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Asta este ca și cum te-ai întreba, dacă sunt peste 30 de grade afară, este posibil să îmi fie cald?!

| Adry05 a răspuns:

A nu mă ce ai, trebuie să ejaculezi încă și zboară spermatozoizii și se bagă singuri acolo

| RAY a răspuns:

Daca e la ovulatie fata desigur ca e o posibilitate mare

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a face vreo prostie regretabila, citeste cu atentie :
-- La sfarsitul actului sexual sperma poate fi ejaculata in vagin insa acest lucru este posibil sa se faca NUMAI in zilele care NU fac parte din PERIOADA FERTILA a respectivului ciclu menstrual.
-- fiindca in zilele celor 2 PERIOADE INFERTILE, sarcina NU se poate forma deoarece in acele 2 perioade este cu totul imposibil sa poata exista un OVUL VIABIL in uter.
-- Pentru a intelege care sunt zilele in care NU se poate forma sarcina si care sunt zilele in care SE poate forma sarcina citeste cu atentie explicatiile referitoare la structura ciclului menstrual.
-- Structura ciclului menstrual, a zilelor apartinatoare perioadei infertile cat si cele care apartin zilelor fertile, poate fi stabilit numai/doar in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT.
-- CICLUL MENSTRUAL reprezinta O PERIOADA DE TIMP, care este formata din numarul total al zilelor situate/cuprinse intre cele 2 zile de pornire a 2 menstruatii consecutive.
-- Lungimea MENSTRUATIEI ca numar de zile, indiferent ca are durata a numai 2-3 zile sau sangerarea tine 7-8 zile, NU prezinta vreo importanta si nici NU are vreo relevanta din simplul motiv ca reprezinta doar o etapa nesemnificativa a ciclului menstrual.
In cazul in care ciclu menstrual care are lungimea mai mica de 24 de zile atunci are doar 3 perioade, iar atunci cand ciclul este mai lung de 25 de zile, este format din 4 perioade distincte dupa cum urmeaza :
1.) -- CICLUL MENSTRUAL incepe cu prima perioada a sangerari MENSTRUALE care poate avea lungimea intre 2-3 sau 7-8 zile,
2.) -- este urmata de a 2-a perioada care poate sa aiba un numar variabil de zile (depinde de lungimea ca numar de zile a ciclului menstrual) cea care reprezinta si corespunde perioadei de INFERTILITATE RELATIVA. Aceasta perioada poate sa aiba orice numar de zile cuprins intre 0 si pana in 5-10 zile in majoritatea cazurilor, dar poate sa aiba si mai multe atunci cand ciclurile au lungimea mai mare de 35 de zile,
3.) -- urmatoarea parte a ciclului menstrual este reprezentata de PERIOADA FERTILA, cea care are o durata de 5-6-7 zile in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT si abaterea lungimii fata de un anumit numar de zile nu este mai mare de +/- 1 sau 2 zile
4.) -- ciclul menstrual se termina cu a 4-a perioada care este ultima si reprezinta PERIOADA de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului, care are intotdeauna lungimea fixa de 14 zile. Acestea sunt zilele total infertile, cele in care este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina, chiar si daca sperma ajunge in vagin in fiecare zi din aceasta perioada.
Rezulta ca singura perioada in care se poate forma SARCINA este cea de 5-7 zile adica cea a PERIOADEI FERTILE cea pe care o poate stabili/calcula orice femeie care are ciclul REGULAT.
In toate zilele care apartin de primele 2 perioade adica cea A MENSTRUATIEI si a perioadei INFERTILITATII RELATIVE, d.p.d.v. teoretic formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de peste 95-97%, in cazurile in care sperma este ejaculata in vagin.
Iar in ultima perioada cea a INFERTILITATII ABSOLUTE formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA.
Trebuie mentionat faptul ca in toate perioadele mentionate si precizate atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma sarcina exista doar atunci cand SPERMA este ejaculata in vagin in mod intentionat sau din greseala. Multa sanatate!

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu cred ca o sa te lase cineva in vaginul ei din moment ce tu chiar ai intrebat asta

| Emilian65 a răspuns:

Da, daca este in perioada fertila.

| Andreeush a răspuns:

Evident că există posibilitatea să rămână însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Dacă îți dai drumul. Da, exista.
Poți sa o bagi de câteva ori și apoi pui prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și poți lua și o boala de toată frumusețea

| MaryMaria333 a răspuns:

Normal ca DA, din moment ce ea nu a luat pastile anticonceptionale sau daca nu i s'or legat trompele( aia daca vrea sa nu mai faca copii deloc)! Sub nici un caz. Stai cuminte. Gaseste'ti un loc mai prielnic, nu neaparat acolo.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Normal, dacă ești începător nu inseamna ca nu poate ramane, de ce să ridicați aiurea?
Ideea este ca oricum e recomandat sa folosesti măsuri de prevenție pentru ca nu este nevoie sa nu ti dai drumul in ea ca sa ramana gravidă! Deci ai grija!

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Chiar deloc, dar ar fi fain sa ai peste 9 ani

| CosminM98 a răspuns:

Salut, eu de vreo 4 luni fac dragoste cu prietena mea si niciunul din noi nu se protejeaza. Amandoi suntem perfect sanatosi si daca nu termini in vagin n-ai cum sa o lasi insarcinata dar daca termini in ea ai toate sansele ca fii tatic!

| CHESEBOY a răspuns:

Da, pote ramane gravida