| anonim_4396 a întrebat:

Hei, sunt intr-o relatie cu un baiat de cateva zile. Vreau de ceva timp sa fiu cu el.
Eu n-am avut un sarut cu "limbi" "pasional" am avut doar buza pe buza, atat. Si nu stiu ce sa fac. Eu am 13 si el 15 ( sa nu-mi ziceti ca sunt mica sau asa ceva ) adica nu-l las sa puna mana pe mine. Nu stie aproape nimeni ca suntem impreuna pentru ca nu vrem sa fim foarte expusi. Dar noi nici nu zici ca suntem un cuplu, de fiecare data cand vrem sa fim singuri intervine ceva. Eu nu am voie prea mult afara pana tarziu, am voie maxim 9:30 seara. Azi o sa ma duc la o fata in alta comuna si o sa stau la ea cateva zile, el a zis ca poate veni acolo. Si nu o sa ma ascund de fata cu cei de acolo ( in legatura cu relatia noastra ) dar nici prea expusi nu o sa fim. La ea o sa stam mai mult seara. Si eu zic ca o sa ma sarut cu el si la modul ala.
Nu vreau sa fac sex cu el pentru ca nu e normal ( am 13 ani wtf ) nu astea sunt intentiile mele.
Vreau doar sa fiu o fata normala si sa am o relatie. Sunt adolescenta si nu mai arat ca la 9 ani. Arat bine. Nu prea stiu cum sa ma comport cu el. Noi ne stim de mult timp si acum suntem impreuna. Sa-l las dupa o anumita perioada de timp sa puna mana pe mine? (Nu ma refer la sex) ci doar sa ma ia de fund etc. El ma place de cand eram cu un baiat impreuna, e ceva timp.

Răspuns Câştigător
| utilizatornou18 a răspuns:

Te comporți cum simți natural și oferă-i afecțiune. Gen nu aștepta mereu el sa te ia in brațe sau sa te pupe. Săruta-l ca nu-i vreo problema nici nu țin cont de Vârsta ca nu-i cine știe ce. I-al de mâna scrie-i des și asa va face și el cu tine. De preferat este sa-l suni des și sa fii drăguța cu el cât poți. Sa ai replicile mereu la tine sa-l faci sa te placa și ce pot sa mai zic mâinile și le pune el singur peste tot dar tu dacă nu vrei le iei și ii zici ca prea se grăbește. Caută sa te simțit tu bine pup

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani, plimbatul de mana si pupicul pe obraz, este tot ce va trebuie la prietenia asta.
Saruturile pasionale apar mai tarziu, cand sunteti deja mult mai mari si ajungeti sa faceti sex.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Buna scuze dar nu inteleg care este problema

| portocala69 a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Mai citeste o data ca am pus intrebari

| AnonImOO000 a răspuns:

Eu la 13 ani ma jucam cu figurina Spider-man si imi faceam lectiile pentru scoala incercand sa iau note cat mai bune. Nu aveam relatie la 13 ani si nu ma gandeam cum sa fac cat mai repede sex si ''saruturi salbatice cu limbi''. Poate sunt demodat dar personal nu pot sa inteleg ideea ca un copil care abia a trait cativa ani, sa caute relatii serioase si sa isi satisfaca nevoile sexuale. Vad ca ai specificat ''sa il las dupa un timp sa ma ia de fund?'' poate nu vrei sa recunosti sau nu esti constienta de asta dar ai in cap doar cat timp sa mai astepti ca sa faci sex cu el. Eu personal iti recomand sa iti vezi de scoala, sa lasi prostiile pana la o varsta la care vei fi capabila sa iti asumi anumite conseinte si responsabilitati. Ma gandesc cum o sa fie cand prietenul tau de 12 ani jumate va merge la magazin sa ceara un prezervativ, asta daca stiti ce este ala, sper ca stiti, altfel vom avea si un mostenitor din toata prostia asta.

| portocala69 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Omule am zis ca nu vreau sex pentru ca am doar 13 ani! Nici nu ma gandesc la asta! Ei bine lumea a evoluat si cam toti copii de varsta mea au relatii. Cat despre el, m-am despartit pentru ca el voia altceva de la o fata. Acum am 14 ani si nici un băiat nu a pus mana pe mine. Si la scoala daca mai primesc o palma la fund ii rup in bataie. Am o fata cunostinta de la mine din cartier care si a pierdut virginitatea la 12 ani. Si cam toata scoala a primit o poza cu ea goala pe care si a facut o singura. Aia înseamnă ce descrii tu acolo. Nu am specificat in niciun fel "sarutati salbatice cu limbi". Da intr-adevar, eram mai mica si mai prostuta de ma gandeam sa il las sa puna mana pe mine. Daca am o relatie, doar pupicuri si gesturi mici, si daca incearca sa puna mana pe mine i-o rup. Nu stiu ce ai inteles dv. dar in niciun caz nu ma gandesc la sex! La scoala sunt printre primele ceea ce inseamna ca am note bune. Si da stiu ce este un prezervativ deoarece repet lumea a evoluat si nu mai este ca pe vreme bunicii mele. Sper ca m-am facut inteleasa!

| UtilizatorNeidentificat30 a răspuns:

Sa sti ca de la un sarut pasional se ajunge la hop o mana pe fund hop una la mijareta, asa ca te sfatuiesc sa mai astepti, eu am avut primul sarut asa la 18 ani si atunci am facut si sex, pentru caa ciocanelul se scoala repede

| utilizatornou18 a răspuns (pentru UtilizatorNeidentificat30):

Cred ca are parinti care s-o invete si sa-i tina morala. Nu-i prima nici ultima cu relatie la 13 ani... poate sa faca ce vrea ea, ne-a cerut doar un sfat nu mai tot sariti cu gura pe ea. Dupa cum vezi nu-i vreo agramata sau needucata. Are limita fata si ii bine sa aiba o prietenie de acest gen! Ce-i rau in asta oameni buni!

| portocala69 a răspuns (pentru utilizatornou18):

Multumesc, cineva care ma intelege.