| ArianaB a întrebat:

Hei! happy Sunt într-o situaţie foarte ciudată... Cunosc un băiat de ceva timp, mai exact de la inceputul semestrului al doilea, de când s-a mutat cu mine in liceu (anul acesta, din clasa a 9-a), când verişorul meu mi-a făcut cunoştinţă cu el, cel mai bun prieten al lui şi alţii. El mi-a atras atenţia de fapt inainte cu o zi, când l-am văzut pe sală şi mi s-a părut drăguţ. (Mai multe fete salivează după el prin liceu, nu aveam cum să nu aud şi eu plus că are clasa lângă a mea.) După un timp, am început să vorbim mai des, pe Facebook pentru că a s-a rugat de mine vreo săptămână să ii dau numărul meu. Ieşeam şi prin oraş cu mai mulţi colegi ai lui mai des, şi prietena mea cea mai bună se intâmpla să ii placă de prietenul lui cel mai bun straight face aşa că mereu vine cu un pretext să il intâlnească, şi eu il văd şi pe el. Şi se tot uită insistent la mine, mă atinge "din greşeală" straight face Iar după vreo 2 săptămani după ce s-a despărtit de prietena lui, m-a sărutat când eram doar noi pentru ca a insistat să mai stau. Atunci a inceput cam totul să zic, pentru că se comporta mai drăguţ cu mine, chiar dacă erau şi alte fete se uita la mine insistent, când e cu prietenii pare mai plictisit laughing, iar când este cu mine râdem mai mult sau ne certăm in glumă. Uneori parcă suntem impreună, deşi nu suntem. straight face Si unii prieteni ne intreabă asta, sau spun că ne-ar sta bine impreună, mai ales prietena mea care imi tot spune că se vede că este indrăgostit de mine. Dar eu nu ştiu ce să cred, pentru că atunci după ce ne-am sărutat sau alte gesturi drăguţe pe care la face, se bâlbâie şi schimbăm subiectul imediat. Dar este cel mai drăguţ băiat pe care il ştiu, se comportă foarte frumos chiar dacă are uneori şi glume mai perverse. :-s Si eu am inceput să il plac de când avea prietenă, pentru că am si observat că, cu mine se comportă altfel decât cu alte fete, parcă lor nu le dă atât de multă atenţie, şi vorbeşte şi mai drăguţ, glumeşte des mai ales cu mine, şi... arată şi foarte bine, pe deasupra. Mai mulţi imi spun că se vede că mă place, şi tot spun că suntem un cuplu, iar eu spun că nu suntem, si el doar râde dar nu spune nimic. Nu că ar fi prea timid, se vede că are bun simţ dar amândoi evităm să vorbim despre faptul că ne placem sau ceva de acest gen. Sunt total confuză sad Sunt recunoscătoare dacă aţi citit tot, poate voi aveţi vreo părere despre asta. Am nevoie de nişte sfaturi, voi ce credeţi?

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu conteaza daca formati sau nu un cuplu: daca va place sa va sarutati, continuati asa.

| Hakuouki a răspuns:

Ti-am citit textul, inca regret, nu am de gand sa cobor mai departe de al doilea raspuns, mai ales din cauza fapului ca este AiPierdutCelMaiBunIubit care uneori imi pare ca minte mai ceva ca cei de la TV, sfatul meu e sa continuati tot asa, de daca nu sunteti oficial? Cunosc persoane care un an de zile "erau neoficial" si curand fac 3 ani impreuna "oficial", pana la urma unul dintre voi va deschide si acest subiect. Nu stiu, si tu pari asa cam figuranta (fara suparare), ai fii in stare sa-i ridici o statuie si tot tu sa i-o darami. Ori te place, ori e doar un joc, amuzant, oricum succes.
PS:Un baiat care nu e si pervers ori e nebun, ori e gay, oricum, plictisitor si hai s-o recunoastem, ca am dreptate.

| Blamely a răspuns:

Un cuplu nu-i greu de format, ce aștepți?

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Relatiile incepute in liceu, se termina in facultate, mai devreme sau mai tarziu. Eu zic sa explorezi cat mai repede, deoarece oricum ambii se schimba fundamental in aceasta trecere, si-n final nu vor mai fi compatibili.

| Florinaa14 a răspuns:

Eu cred ca el te place dar poate nu vrea sa fie asa direct, adica te ia usor, cu gesturi mici dar care conteaza mult.Te-ai gandit ca poate el s-a despartit de prietena lui pentru tine? Daca el vrea o relatie cu tine :3 Si probabil nu stie ca simti la fel. thinking Oricum, la cum se comporta cu siguranta, odata si odata o sa fiti impreuna.Multa bafta! puppy dog eyes

| ArianaB explică (pentru Florinaa14):

El face multe gesturi drăguţe care imi dau de bănuit, şi majoritatea prietenilor spun că suntem drăguţi impreună, chiar şi un profesor. straight face Avem sportul impreună şi el stătea mai mult cu mine, decât cu prietenii lui. Şi cât despre prietenul lui cel mai bun care cred că ştie mai multe despre el, glumeşte când sunt şi eu de faţă că este prea indrăgostit şi prostuţ de un timp, şi se uită la mine, iar el se intimidează si spune că nu este aşa.hee hee Iar când a venit odată prietena lui la noi la liceu, intr-o pauză, el se comporta mai distant, adică eu nu cred că ar fi normal pentru că prietenul lui mi-a spus că s-a schimbat, şi parcă ii mai accepta gesturile "sufocante" laughing ale tipei inainte. Problema este că eu aş vrea să ii spun, dar nici eu, nici el nu indrăznim să deschidem subiectul asta iar eu cred că m-aş simţi ciudat dacă i-aş spune eu prima... Parcă suntem doi copii de grădiniţă când vine vorba de asta şi eu parcă prefer să aştept poate face el primul pashee hee, dar la cât de timid este in privinţa asta nu ştiu... straight face

| Sidonia07 a răspuns:

Se cam fofileaza" sau mi se pare mie. daca nu se afiseaza cu tine sau nu spune lucrurilor pe nume si incearca sa ascunda cat mai multe lucruri despre el e sa scape de tine cand vrea.

| ArianaB explică (pentru Sidonia07):

Nu este asta problema, el insistă să ieşim, şi prietena mea mai insistă să vină şi ea pentru că crede că vine şi tipul de care ii place, iar el vrea să fim doar noi... Şi nu ascunde mai nimic de mine, chiar vorbim despre toate deschis, dar nu şi despre asta... mereu evităm amândoi subiectul, când vine vorba despre asta pare brusc mai timid şi preferăm să vorbim despre altceva. straight face

Răspuns utilizator avertizat
| ArianaB explică (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

rolling on the floor Nu am de ce să o mint, ne spunem totul noi, doar că ştie că băiatul de care ii place umblă mai mereu cu tipul ăsta pentru că sunt cei mai buni prieteni. Si când ii spun că el vrea să vin doar eu, se gândeşte la prostii, laughing) şi nu vrea să mai vină dacă aude că nu vine şi prietenul lui.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| ArianaB explică (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Well, dragoste nu încă.hee hee Am fost şi eu la el, şi invers dar nu asta este problema. Problema este că ne-am sărutat de câteva ori, gen "fără intenţie", dar nu vorbim deloc despre asta, evităm amândoi să vorbim dar se vede că se intimidează, ca şi cum ii este teamă că a făcut ceva greşit sau m-am supărat eu că a făcut asta. Şi urăsc că suntem in stadiul *just friends* când noi facem lucrurile astea, fără să fim impreună, iar eu personal mi-e cam teamă să ii spun prima că il plac, de atât timp incă, nu ştiu cum va reacţiona... straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Sidonia07 a răspuns (pentru ArianaB):

Nu cred ca iti trebuie asa mult curaj, fi tu prima care deschide subiectul.bafta.