| Idontcare69 a întrebat:

Hei! Sunt la prima mea relatie, inceputa acum 7 ani cu un baiat super cuminte si de treaba. Totul merge bine intre noi, dar ce sa fac daca eu sunt curioasa si de altceva/altcineva? Raman unde am stabilitate sau plec pentru necunoscut si aventura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru iubitul tau, dar i-ai pierdut omului 7 ani din viata aiurea.
Altii isi doresc doar sa gaseasca pe cineva si se chinuie si dau de toti maimutoii si maimutele care nu ii merita.
Ce vrei sa experimentezi? Sa vezi dupa ce o sa devii "experimentata" destul cum o sa cauti pe cineva si nu cred ca o sa mai gasesti. O sa iti dai seama dupa "experimentat" si dupa "aventuri".winking
Iar ca sfat lasa-l in pace pe actualul tau. Nu mai tine omul pe loc ca nu merita asta. Odata ce ai asemenea ganduri e clar. Doar nu il tine de prost, ai macar un pic de onoare si demnitate.

| Idontcare69 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa nu mai gasesc? Am 20 de ani, sunt draguta, nu voi muri singura cu siguranta laughing
Daca e sa o iei asa, amandoi ne-am pierdut 7 ani si de prost nu il tin, noi ne suntem loiali si ne iubim foarte mult.
Btw, multumesc de raspuns!

Răspuns Apreciat de Editori
| Daz01 a răspuns:

Genul ăsta de întrebare începe să apară din ce în ce mai des și chiar mă întristează. De ce ai vrea să renunți la o persoană "super cuminte și de treabă"? De ce ai aceste curiozități când trebuie să-ți canalizezi energia pe altceva?
Cel mai bun sfat este să te gândești bine ce vrei să faci, după ce iei o decizie anunță-l și pe el, iar dacă dorința ta este de a experimenta desparte-te de el pentru că nu merită să fie înțelat și cel mai probabil va suferi enorm. Dacă tu consideri că alături de el pierzi din experiențe, lasă-l pe el să fie cu cineva care-l consideră pe el cea mai bună experiență. Succes.

| Idontcare69 explică (pentru Daz01):

Si de ce crezi tu ca apar din ce in ce mai des astfel de intrebari? happy

| Daz01 a răspuns (pentru Idontcare69):

Am mai citit astfel de întrebări în care ele spuneau că sunt cu un băiat super și că sunt iubite dar ca și în situația ta, simt că pierd ceva. Decizia este la tine, indiferent ce sfaturi îți dăm noi aici.

| Daz01 a răspuns (pentru Idontcare69):

Nu știu să-ți dai un răspuns concret, pot fi multe motive pentru care apar astfel de dileme... de la sex până la comunicarea dintre cei doi. Doar tu știi ce îți dorești cu adevărat, doar că deciziile noastre, de multe ori, afectează și alte persoane.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mda, lasa in urma un baiat super cuminte si de treaba, ca sa te duci cu bagabonti, iar cand bagabontul iti va umfla ochii sau ti-o va da pe sub coada iar apoi te va abandona, vei plange cu lacrimi amare ca ti-ai batut joc de ceea ce ai avut!winking Ce altceva esti curioasa sa incerci? Cu cine altcineva vrei sa incerci? Crezi ca basinile altuia nu miros la fel ca ale baiatului cu care esti acum? Crezi ca poola aluia e altfel? E la fel!winking Oricum, daca ai asemenea ganduri, eu zic sa faci un gest de onoare si sa te desparti de actualul prieten, pentru ca merita ceva mai bun decat tine, merita o femeie care nu e curioasa sa incerce si cu altcineva.winking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sfinte sisoe ti-ai irosit tineretea pe o singura relatie? trece tineretea pe langa tine si tu nu te distrezi

| Idontcare69 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Esti ironic sau vorbesti serios?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Idontcare69):

Vorbesc foarte serios iti bate joc de anii tineretii

| RAY a răspuns:

Nu te desparți de el cat timp poți profita de el, dar fa sex cu tipi frumoși, daca fraierul afla rade de el, poate prostul se trezește la realitate si vede ca iubirea feminina nu exista, deja l-ai înșelat smechero dar te mustra conștiința acum, si nu știi ce sa faci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă timp de 7 ani a fost super cuminte, așa va fi și în continuare.
Dacă vrei aventură, aventură vei avea, sedusă și abandonată, până te saturi.
Dar fiindcă nu ai prea mari obligații, cu toate că 7 ani, cam obligă, cam da, poți încerca o aventură secretă. La celălalt îi spui că e aventură ( Să fiu o noapte a ta, apoi mă vei uita, ca în cântec) și vezi dacă îți merge bine cu aventura, ca pe centură. Că unele așa își găsesc vocația.

| Idontcare69 explică (pentru sadrian46):

Ce gust amar are raspunsul tau, cu siguranta nu imi voi insela iubitul. Ori e alba, ori e neagrawinking i-am fost loiala in tot acest timp si asta planuiesc sa fac in continuare.

| sadrian46 a răspuns (pentru Idontcare69):

Ești tânără. O să afli cu timpul că viața are uneori un gust amar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing
Da iti pui intrebarea asta si esti curioasa de alte persoane in acest sens, inseamna ca nu va mai potriviti, nu il iubesti cu adevarat sau nu iti ofera el tot ceea ce tu crezi ca ar trebui.

Drept urmare, esti libera sa vorbesti si sa mergi cu cine vrei tu. Dar cel mai bine ar fi sa te desparti de el inainte, altfel... daca il inseli cat inca esti cu el, ajungi sa faci un lucru deplorabil si regretabil.

Deci aceste variante le ai, pe care doar tu le poti alege.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu te lua dupa "minunata" Alexandra. Dupa raspunsul ei mi-am dat seama ca e cam usuratica. Daca te bagi pe aventuri inseamna ca ti-ai batut joc de bietul baiat, ii irosesti 7 ani ca sa ce? Sa ti-o tragi cu altul, iar actualul sa sufere din cauza ta?

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce vina are fata ca tipul e fraier? Daca ai așteptări de astea fictive pai pregătește de suferința, iubirea feminina nu exista e doar egoism pur atât

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu ești curioasa și de altceva sau de altcineva înseamnă ca nu merge atât de bine totulhappy

| Jus7t a răspuns:

Troll.

| Mopmop a răspuns:

E mai bine sa te desparti. Nu cred ca ti-ar cadea bine daca si el ar avea anumite curiozitati.
Cu el ai vorbit ceea ce ai impartasit aici cu noi?

Răspuns utilizator avertizat
| DenqOO a răspuns:

Poti sa mai incerci niste aventuri cu anumiti prieteni sa vezi cum este. Stiu a multi or sa zica ca inseli, dar iti spun ceea s-au intamplat unor cunostinte. Au avut asemenea relatii, s-au insurat si apoi au divortat ca nu erau ce trebuie.
Mie mi se pare ok sa incerci sa vezi daca te intelegi si cu alte persoane mai bine.

Acum cativa ani eram in restaurant la o masa si era si ceea care detinea restaurantul. Vine o fata si spune ca a invitat-o un baiat foarte dragut, doar ca nu stie ce sa faca deoarece are iubit. Doamna care detinea restaurantul fiind mai invarsta decat noi cu multicel i-a zis fetei asa :
"Iesi cu el si vezi cum e. Fa-ti rezerve ca poate actualul te lasa si nu mai ai de unde "

| Adolf8 a răspuns:

Vei pierde un om care te respectă și te iubește, vei pierde empatie, bună stare. Alții ar dori să aibă parte de asa om cum ți-a dat ție Dumnezeu să ai lângă tine, în, ziua de azi este greu sa găsești un om care sa te iubească. Dar mereu după alegerile noastre ne definim viitorul.

| Alexandra9998386 a răspuns:

Buna, eu zic sa incerci o aventură. Sa vezi cum este si cu altii, pe urma te intorci la iubitul tau. Doar experimenteaza

| Crackman a răspuns (pentru Alexandra9998386):

Bun sfat, ca ala o fi fraier sa o mai primească