| Diad12345 a întrebat:

Hei, sunt prietena cu un tip de 2ani el ma placea si am decis sa avem o relatie de jumate de an (el lucrează in Anglia) acum3săptămâni a venit in Romania şi am stat zilnic înpreună m-am atasat foarte mult de el însă cum se întâmplă in majoritatea cazurilor a venit si bomba, intr-o zi o tipa ma căutat pe Facebook vazand ca imi lasa comentarii foarte multe la poze si mi-a spus ca ei au o relaţie de un an, (ohh si am uitat sa specific treaba cea mai urata el e căsătorit doar ca eu stiam ca sotia la înşelat si el nu da divort doar pentru faptul ca au un copil si ii e frica sa nu il ia) deci avea si soţie si doua amante, bineinţeles ca ea stia adevarul despre sotia lui şi el a renunţat la acea tipa in favoarea mea spune el, doar ca problema serioasă e soţia lui, imi e foarte mila de ea si ma simt foarte prost nici mie nu mi-ar placea sa patesc asta, am incercat sa ma despart de el de foarte multe ori dar imi spune ca ma iubeste imi si demonstreaza asta si nu stiu ce sa fac si eu il iubesc si chiar am incercat de multe ori sa vorbesc cu el sa ii zic ca nu e ok sa ii faca asta sotiei si fiului dar tot ce am facut a fost sa il fac sa ma aprecieze si sa tina mai mult la mine si logica ca si eu la randul meu la fel. Sper sa nu fiţi prea rautaciosi cu mine happy VA ROG ajutati-ma cu un sfat nu ştiu poate are cineva o poveste asemănătoare chiar nu stiu ce sa fac as vrea sa renunt dar cand vad ca el tot incearca nu pot...

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Dar ce apreciezi asa mult la el? Dar ce viitor ai tu in relatia asta, cu el? Ce-ti demonstreaza, cum iti demonstreaza? Ca-ti spune? Nu, nu-ti demonstreaza. Ce face mai exact pentru tine, isi lasa celelalte amante? Ce dragut din partea ta ca-l iubesti, si el pe tine e clar, d-asta mai are vreo 3. Sotia nu si-o lasa ca si-o iubeste, daca ti-e mila de ea( SI TINE BINE MINTE! Roata SE INTOARCE! ) paraseste-l tu. De ce?
1. Pentru ca are sotie. Si copil. Si spui mereu ca ce prost te simti, dar n-ai puterea de caracter sa ceri respect si sa pui punct.
2. Pentru ca mai are niste pipite, pe care la fel, le prosteste ca pe tine. Cred ca sunt mai mult de 2.
3. Imagineaza-ti ce viitor ai. Crezi ca el o sa-si lase sotia si copilul, pentru tine? Foarte rar cazuri. O sa fii catalogata femeie usoara de catre lume, nu ca ar conta ce zice lumea, dar poate maine te trezesti ca are copil si cu celelalte, sau ca mai are una ca tine pe langa tine. Dar nu cred ca o sa-si lase el nevasta pentru tine, si nici pipitele. Eventual baga munca la greu in Anglia, face o casa mare si va tine pe toate acolo-harem de femei.

Trezeste-te la realitate!

| Alexandru0007 a răspuns:

Daca iti ajunge o zi cat vine el din 2 in 2 ani in tara, e ok. sau daca iti plac relatiile la distanta iar e ok. pentru el esti doar o jucarie pe care o ia cand are chef si cam atat. iti demonstreaza? nu iti demonstreaza nimic. te abureste ca sa aiba cui i-o trage cand vine in tara.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu va reusi sa-ti iti dea sfaturi obiective intr-o astfel de problema, fiindca parerile vor fi diferite si sigur divergente, fiindca vor fi in concordanta si/sau in functie de caracterul mai libertin sau mai conservator al fiecaruia dintre respondenti. big grin