| AndyNarutoShinobi a întrebat:

Hei toata lumea! Am o mica mare nedumerire! E la mine in clasa o colega noua,si, din cate vad ii cam place de mine(cred)dar, sa vedeti cum am ajuns la aceasta concluzie.Pai totul incepe de cand se uita la mine cu niste ochi mari pana la toti colegii care imi soptesc din cand in cand "Vezi ca te place!" si e destul de enervant.Chestia cu ochii,se uita pur si simplu la mine incontinuu,dar cand ma intorc spre ea,ba se intoarce in alta parte sau daca o intreb ce e,ea zice ca nimic. Spre exemplu,intr-o zi la ora de istorie eram un pic nebunatic si raspundeam amuzant, vorbeam cu domn profesor asa mai la per tu, cand si ea imediat a inceput sa fie ca mine.Ma lauda si chestii de astea,mai rade in preajma mea etc.Dar marea problema e ca si mie imi cam place de ea si faza e ca astept ca ea sa faca primul pas,mie imi cam e rusine si de ea si de colegi, dar cel mai penibil moment a fost cand am intrebat-o daca ma place si a zis ca nu cu o voce mai ciudata, dar intrebarea cu adevarat este "Ce sa fac?"

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Buna, eu cred ca tu ar trebui sa faci primul pas. Si daca zici ca deja ai intrebat-o ar trebui sa faci asta altfel, poate intr-un alt mediu, sa fiti voi singuri. Si nu trebuie s-o intrebi daca ea te place, ai putea sa-i spui direct : "Uite (cum o cheama), mie imi cam palce de tine, cred ca esti o fata draguta si vreau sa stiu daca si tu ma placi, dar nu trebuie sa-mi raspunzi acum daca vrei sa te mai gandesti." Nu stiu, asta a fost o idee, dar poate sa iasa si mai bine, doar spune-o din inima, succeswinking daca reusesti cv sa-mi spui si mie, imi scrii mesaj la comentariul meu big grin. Succes inca odata kiss

6 răspunsuri:
| GMVBOSS a răspuns:

Daca crezi ca te place, zi-i. Eu i-am zis "ei" desi e usor sociopata(mai complicat de explicat), insa cred ca e o prostie sa nu "ataci". S-ar putea sa-ti dai seama in viitor ce greseala ai facut ca nu i-ai zis, caci poate se orienteaza spre altul...

| Chrissy92 a răspuns:

Buna,nu cred ca este rau daca te place si nu trebuie sa o lasi pe ea sa faca primul pas.E normal ca si ei ii era rusine sa iti zica adevaru si naume ca te place dar din moment ce esti uh baiat se asteapta ca tu sa faci primul pas. Apropo ti se pare o mare problema daca ea te place? Eu zic daca tu o placi cu adevarat si ai cam vrea sa fi cu ea zic sa te calci pe suflet si pe orgoliu si sa ii spui.Bafta

| baleabianca a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa faci primul pas fiindca esti baiat.Incearca sa afli mai multe despre ea si poate o sa se intampla ceva.Stiu mereu baietii sunt mai rusionosi.Asa e si la mine.

| AnimeGirl3496 a răspuns:

Invit-o la un suc, o prajitura, o pizza, in oras la o plimbare... Incearca sa ii dai de inteles ca iti place de ea, iar daca ea e draguta cu tine, intreab-o daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni. Good luck! happy