| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani am cunoscut un baiat pe net. El e din Hunadoara si eu din Arges. Treptat ne-am indragostit unul de altul. Si acum. 2 luni si ceva am fost impreuna. Eu am 15 ani si el 18. Intr`o zi el mi-a spus ca sa luam o pauza pentru ca eu "as pierde baieti" din cauza lui. eu nu am vrut dar pana la urma a fost ca el. seara am fost la disco si. m-am sarutat cu un baiat. a2a zi i-am spus nu stiam ca se supara. deoarece noi luasesem o pauza. s-a suparat si ceva timp nu a mai prea vorbit cu mine. dupa. imi zice ca la deranjat si l-am tradat si avea totala incredere in mine. acum cateva zile imi spune ca nu mai sunt acea "ale din inima lui" deoarece m-am schimbat. aum. zice ca sunt la fel. cum eram inainte. vorbim ca si inainte. doar ca. mi se pare. destul de ciudat deoarece.se simte "naspa" si mi se pare ca e suparat pe mine. mereu imi zicea ca ma iubeste. dar acum nu. i-am zis aseara "te iubesc" si el mi-a zis EU NU STIU. apoi am zis CE FAIN si. apoi a zis STIU CA TE SIMTI PROST CA AM ZIS ASTA DAR TREBUIE SA MA MAI GANDESC si i-am zis OK. chestia e ca mereu a zis ca ma iubeste nu neaparat pentru cum arat. ci pentru felul cum gandesc. eu il bag mereu in seama si asa. dar nu stiu thinking oare ma mai iubeste? laughing si ce sa fac. mi-e frica ca. o sa il pierd si il iubesc in adevaratul sens al cuvantului straight face FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NakedLove a răspuns:

Buna.Problema este ca voi aveati sau aveti o relatie la distanta si astfel de relatii nu tin.Alta problema este ca poate se simte mult prea important iar baietii cand se simt importanti si'o cam iau in cap.Incearca sa nu il mai bagi atat de mult in seama si sa il lasi pe el sa te salute.Si crede'ma pe cuvant ca un baiat poate sa zica "te voi iubi mereu" dar nu e chiar asa, iubirea la ei trece repede oh go on.Am patit si eu asta de curand.happy. sper ca am fost de folos.Pa si succes :*

9 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Eu cred ca nu poate fi vorba de "iubire dupa 2 luni" si ca a vrut sa te testeze, sa vada daca intr-adevar tii la el, dar cum tu fix a doua zi ti-ai facut de cap cu primul gasit, ce te asteptai? Sa-i convina? Lasa-te de relatii pe net si cauta una adevarata, eventual si cu un baiat de varsta ta. Pa-paa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te procupe mai mult scoala. Scrii ca un copil de clasa a-2-a. O lista intreaga de greseli.

| Trufa_7676 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
Inainte de toate trebuie sa-i dau dreptate lui sorin2tudora, dar nu asta e problema ta acum, incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui cum stau lucrurile, ce te deranjeaza. Incearca sa vezi ce vrea el, pana la urma, de la tine, pentru ca la 15 ani nu ai de ce sa te limitezi, esti mica si ai toata viata inainte. Inainte sa te indragostesti trebuie sa cunosti persoana respectiva. Vorbeste cu el si ofera`i timpul de care are nevoie pentru a se hotari daca te iubeste sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| JustMe324 a răspuns:

Apuka'te de bautura...laughing

| wiufh a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar: Relatiile la distanta nu merg!
Am avut si eu una care a durat cateva luni... vreo 4 sau 5, timp in care ne-am intalnit doar de vreo 2 sau 3 ori; acum ma gandesc in urma si ma intreb ce a fost in capul meu... si am si pierdut primul sarut cu el.
In orice caz, cu riscul de a imi spune si mie cineva "sa am mai bine grija de nepoti" si eu cred ca o sa iti recomand sa te concentrezi mai mult pe scoala, deoarece cam este nevoie... Mai bine prima data inveti sa scrii corect si apoi iti poti gasi un baiat mai de calitate decat indecisul de care ne vorbesti. (care dupa parerea mea doar se baga in seama)
By the way, ca sa nu ziceti ca sunt vreo senila, am 14 ani.
Mult succes in continuare.
See ya!

| AnneMarriie a răspuns:

Nu cred ca, conteaza cum a scris.ce treaba are scoala cu iubirea?
domnule sorin2tudora. preocupativa de nepotii.nu de raspunsuri pe TPU. fiecare face ce vrea cu viata ei.si eu cred ca e foarte inteligenta Alecsandra [paracetamol].straight face mai inteligenta decat tot neamul dumneavoastra!
o zi placuta in continuare!
si alexandrobatting eyelashes! bafta >big grin

| iSunnyAle a răspuns:

Da ma preocupa scoala happy si. totusi e vacanta. si daca le pot combina pe amandoua e bine parerea mea. Si nu ma apuc de bautura laughing). Si chestia cu relatiile la distanta... o verisoara s`a casatorit cu unul din India :1. Ma rog big hug Ms de ajutor Deea >big grin

| iSunnyAle a răspuns:

Hei straight face Stiu sa scriu destul de corect. faza e ca la pc mai incurc tastele.si e vacanta din cate stiu lumea se distreaza nu stau sa invat ca doar de aia e vacanta. in fine. fiecare cu parerea lui. daca tie iti place s asta-i sa inveti 12/24 bravo tie. happy