| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU !
Acum 4-5 luni a inceput sa imi placa de un tip, cu care eram prietena buna.
Dintr`o data prietenia noastra s-a rupt . Nu am mai fost apropiati pana ieri, cand am inceput sa vorbim din nouu . Am fost prin parc cu el si jiste amici, am stat in brate la el, ne-am tinut de mana.
Astazi, la fel, am iesit cu aceiasi prieteni . Insa ceva parea schimbat . Nu am dat importanta ...
La un moment dat, am vazut ca se apropia din ce in ce mai tare de prietena mea . Mi-a parut extrem de rau ...Si le-am zis prietenilor ca plec acasa ...
Am plecat din parc, dar nu prea departe si el a venit dupa mine ... Si m-a luat de mana si m-a dus inapoi . Normal ca eram fericita ca a venit si nu m-a lasat sa plec . Am facut cateva poze si la plecare ne-a pupat pe obraz . Si pe mine, si pe prietena mea .
Acasa, cand am vazut ca a intrat pe mess, i-am dat pozele si l-am intrebat daca mai iesim si Duminica viitoare. El mi-a raspuns ca da .
Dupa vreo 5 minute, i-am zis ca daca o sa mai stea suparat, o sa plec . Si i-am mai spus cateva motive care o sa ma deranjeze si posibil ca iar voi pleca . Iar el mi-a spus ca atunci cand am plecat, O [Prietena mea] era suparata . Si el a luat-o in brate pe la spate, si i-a zis sa nu mai fie suparata . Si prin asta mi-a aratat ca lui nu i-a pasat de mine ca plec, ci de O .
Si l-am intrebat daca ii place de ea, si mi-a raspuns ca da ...
Dar prietenei mele nu ii place de el . Stie ca daca ar fi cu el, m-ar ranii.
Ce sa fac ? Ma tot gandesc la ce a fost ieri ... :-(
Va rogg, cat mai repede ! Funda + Vot !

1 răspuns:
| dragonladyflame a răspuns:

Daca ii place de ea de ce s-a intors dupa tine? de cand ii place de ea? nu prea ai ce sa faci.doar sa astepti.si gandeste-te daca merita sa fii cu el.