| Izabella312 a întrebat:

Am 17 ani si nu mai suport un lucru. Cred ca a inceput sa-mi placa de un coleg care a fost impreuna cu o prietena si intre ei nu s-a terminat prea bine. Eu sincer nu m-as vedea impreuna cu el. Vorbim mereu pe retelele de socializare insa la scoala ma cam evita. Ceea ce nu imi place la el este faptul ca mereu trebuie sa rada de cineva dar totusi a zis ca de mine nu ar rade niciodata. Pe de alta parte, imi place de un baiat din clasa a VIII-a, pe care nu mi-l pot scoate din cap, am incercat sa intru in vorba cu el dar nu prea am reusit. Am tot incercat sa nu ma uit la el dar nu pot. Astazi l-am intrebat pe proful meu de info, care e foarte de treaba, ce parere are despre el mi-a zis ca nu ii transmite nimic. Speram sa aflu ceva mai mult insa eu tot vreau sa il cunosc si nu stiu cum. Si tot azi am fost la fosta mea scoala de la care m-am transferat ca sa-mi vad fostii colegi si mai ales pe un coleg cu care m-am inteles foarte bine, mi-a zis ca ma iubeste de curand si de atunci nu am mai vorbit deloc pentru ca eu nu siteam la fel. Acum nu stiu ce simt, doar ca mi-a parut foarte rau cand am auzit ca s-a apucat de fumat, m-am simtit vinovata ca am plecat de la acea scoala si n-am mai fost aproape de el. Iar la fosta mea scoala, m-am intalnit si cu baiatul de care mi-a placut anul trecut. Ma mai atrage si unul de 23 de ani de la dans. Nu mai suport! Ce as putea face?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident esti micuta ca sa poti discerne ce este bien si ce nu este, ce ar trebui sa faci si ce nu.
Eu cred ca etsi disperata sa-ti faci un iubit si nu conteaza cine este, dar vrei musai unul.
Sfatul meu este sa te focusezi pe carte si sa tocesti din rasputeri, maia les ca nu esti in nici o relatie si nici indragostita nu esti. Dragostea cand vine, o sa aflii, vei stii calr ca esti indragostita, ori lamomentul asta nu esti deloc, dar esti disperata sa-ti gasesti pecineva, probabil din prea multa plictiseala.
Nu uita: focusul pe carte si intr-o zi, se va intampla si minunea, sa apara baiatul care sa te placa.

| sofisis a răspuns:

Doamne, nu tin pasul.
Am ramas paf de la faza cu cu de 17 ani esti topita dupa unu de 13-14 surprise

| SG1995 a răspuns:

Fa-ti ordine in minte, momentan nu te intalni cu nimeni da-ti spatiu, aceste chestiuni vin in primul rand ca tu ca persoana nu te cunosti bine, nu stii ce vrei, esti ca o trestie in vant, dar daca ai rabdare cu tine insuti si nu iei decizi pripite vei vedea ca raspunsul va veni de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 17, dar te comporti de parca ai avea 13-14.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca e indecisa, s-a impartit mental atata, ca nici ea nu stie ce vrea. Sa stii ca si eu am patit-o sa fiu incapabil sa stiu ce simt si ce vrau, ideea e ca in astfel de cazuri sa nu critici, ca mai rau faci, si in primul rand persoana in cauza trebuie sa aiba rabdare cu sine insusi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Ok.E nehotarata intre 2.As intelege.Dar 5? Dintre care unul are 14(clasa a VIII-a si altul 23? E putin cam mult.

| Izabella312 explică (pentru anonim_4396):

Da, e mult, nu zic nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar realizezi si tu asta.