| ManuuL a întrebat:

Hei TPU, am 17 ani și sunt virgin, maine merg sa fac sex cu o tipa și as vrea sa îmi Spune-ți niște răspunsuri la întrebările pe care vi le voi transmite: 1 Cum îmi pot da seama dacă tipa are HIV sau ceva transmisibilă, ii iese bube sau ceva?
2. Dacă fac sex cu prezervativ ma mai dezvirginez? Se rupe ața aia?
3. Prezervativele au mărimea lor? Pot fi prea mai sau prea mici sa nu încapă pe penis?
4. După ce ma termin in prezervativ sa continui partida sau îl schimb?
5. E ok penis de 15cm? Va rade tipa de mine?
6. Mi-ați putea da și alte sfaturi?! Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Reducere de black friday a?

1, daca te protejezi nu primesti nici un hiv, hiv apare in timp, adica i vezi efectele, primele sunt o raceala de care scapi mai greu

2, nu suntem fete man nu se rupe ata mereu e un mit

3, desigur ca sunt mai multe marimi mici, medi, mari
4, dupa ce te termini il dai jos ca se poate sparge
5, man nu rade nimeni de tine, tu crezi ca cu toti avem de 25 de cm esti ok, conteaza grasomiea mai mult
6, sa fi calm, sa il pui bine sa nu se sparga, multa bafta la sex, inca o data repet sexul nu cere nunta, relatie

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Dupa analize, ele trebuie facute dupa minim 3 luni de la ultimul ei contact sexual, trebuie sa fie parafate si semnate de un medic. Nu exista nici o alta cale si nu ar trebui sa accepti sa faci sex in alta situatie. Infectia HIV poate fi complet lipsita de simptome vreme de pana la 20 de ani.
2. Virgina este numai o persoana care nu a avut niciodata contact sexual. Deci primul contact sexual te va dezvirgina obligatoriu. Virginitatea nu are nici o legatura cu frenul, acesta se rupe la primul act sexual numai la vreo 25% din barbati, in timp ce aproape 60% traiesc toata viata cu el integru (a restul se rupe in timpul unei masturbari sau a altui act sexual).
3. Da, sigur, au marime, trebuie sa le cumperi pe cele potrivite tie.
4. Il schimbi, desigur. Intrerupi penetrarea iemdiat ce ai terminat ejacularea si mergi la baie unde urinezi, te speli si abia apoi schimbi prezervativul.
5. E normal.
6. Nu face niciodata sex cu femei pe care nu le iubesti, este foarte umilitor pentru tine.

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da gaseste o alta fata nu prostituata mai ales daca esti virgin (asta la ultima intrebare)
Nu ai cum sa iti dai seama daca are HIV iar riscul foarte mare sa iei exista...
Te dezvirginezi oricum nu este neaparat sa se rupa ata de la primul contact.
Au marimi dar cred ca cele obisnuite sunt ok.
Nu continui dupa ce te-ai terminat il schimbi.
E o medie la noi in tara deci esti mediu nu are de ce sa rada de tine.

| mihai69 a răspuns:

1. Dacă are analizele la zi scapi. Altfel nu e musai să aibă vreun semn, chiar dacă e bolnavă.
2. Da. "Ața" se rupe sau nu în funcție de alte chestii. Dar normaleste să NU se rupă!
3. Da. Dar în general cele din comerț merg la 75% din bărbați.
4. Îl schimbi.
5. dacă nu e subțire ca paiu' şi ştii cum să-l foloseşti e foarte ok.
6. Kamasutra. Citeşte-o!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. ii ceri foaia cu analize. E absolut singura metoda.

2. dezvirginarea inseamna sa ai contact sexual, ate se rupe in destul de putine cazuri la barbati

3. stai linistiti intra, ca sunt din latex si se maresc de cateva ori

4. logic ca il schimbi... d'ohhh

5. mic

6. un sfat bun ar fi sa nu te apuci de sex, aparent nu ai nicio informatie legata de educatia sexuala.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Nu face niciodata sex cu femei pe care nu le iubesti, este foarte umilitor pentru tine.
de ce este umilitor sa faci sex cu femei care nu le iubesti? de ce a face sex trebuie sa ai o relatie sau sa fi insurat?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca unii oameni au demnitate. Si toti stim ca un barbat adevarat face sex numai cu femei pe care le iubeste. Iar o femeie adevarata numai cu barbati pe care ii iubeste. Sigur, unii nu suntem in stare, dar stii cum este, nu toata lumea este demna si puternica. Daca nu stii deja de ce, nu are nici un rost sa incerc sa iti explic. Nici nu as fi in stare sa te fac sa intelegi, tine de educatia primara, de cei 7 ani de acasa, e tarziu sa te apuci sa inveti despre asta cand esti adult. Si nici nu ne-ar aduce vreunuia vreo fericire.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Si toti stim ca un barbat adevarat face sex numai cu femei pe care le iubeste.
serios? cati din barbati fac sex doar cu femei care le iubesc? cate femei fac sex doar cu barbati care le iubesc? ce legatura are educatia mea cu faptul ca sexul nu are nevoie de o relatie, nunta, de ce trebuie sa iubesti o femeie? practic stai cu una doar cu una pentru sex asa fac asa zis barbati adevarati a, care is aia barbati adevarati sa i cunosc si eu

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Ok, scuza-ma, unii dintre noi stim. Altii, ca tine, banuiesc, dar devin agitati cand discuta despre asta.
Eu am cunoscut multi astfel de oameni. Imi pare foarte rau de tine daca nu ai cunoscut nici unul. Nu am o explicatie de ce nu ii cunosti.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Eu vorbesc serios cu tine acum, ti am pus acolo niste intrebarii, nu devin agitat ca nu am de ce sa devin, ca tu ai cunoscut nu inseamna ca poti generaliza sau spune ca aia sunt barbati adevarati, un barbat adevarat are o definitie relativa, pentru mine un barbat adevarat e un alfa, un barbat cu carcater

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Cum spuneam, tine de educatie. Masculi alfa se gasesc si printre animale, nu e deloc un ideal. Am cunoscut si barbati alfa, nu prea ai ce face cu ei daca nu au si alte calitati. Pe mine parintii si bunicii mei m-au invatat ca un om adevarat este mandru, demn, cinstit, nu face compromisuri, nu se multumeste cu putin. Isi conduce el viata, dupa minte si suflet, nu dupa hormoni si vremuri. Si eu vorbesc serios, dar tu refuzi sa ma intelegi, fiindca intelegerea a ceea ce spun eu te-ar face sa iti reviziuiesti parerea despre tine. Nu vreau deloc sa te fortez sa vezi lucrurile ca mine. Dar oare nu te intrebi niciodata de ce tie nu ti-e bine asa cum esti?

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Repet,ce ai invatat, experimentat sunt lucruri relative, opini personale, ele nu sunt generalizari nici un un sondaj, pentru ca fara progrez nu exista nimic, nu trebuie sa te accepti niciodata si sa evoluezi spre ceva mai bun decat ceea ce esti, nu ma refer sa fi nemultimut mereu si sa vezi ce ai putea face, daca vad ca kg in plus imi afecteaza sanatatea de ce sa le accept? intelegi

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Eu inteleg si propun sa o lasam asa. Cred ca e mai bine sa ma ignori pur si simplu.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Fiecare are dreptul la parere, traim in democratie in prezent, parerea mea este ca nu stai pentru sex cu o fata, in fine