| Izabella312 a întrebat:

Am 18 ani si in urma cu doua luni am cunoscut un baiat la pregatire. El era inaintea mea, am facut cunostinta iar apoi a plecat. Am inceput de atunci sa-l vad prin scoala, pana atunci nu-l mai vazusem pe holuri. Nu ma saluta dar totusi se uita la mine. Acum o luna am mers la un majorat si era si el acolo. Dupa acel majorat mi-a dat cerere pe Facebook. Sambata am fost la alt majorat si era si el acolo. Ma simteam atrasa de el, cam pana atunci mi-a fost indiferent. Am vrut sa dansez cu el dar mi se parea ca fuge de mine. M-am dus pana la urma langa el, el m-a luat de mana si am dansat ceva timp asa. Dupa ceva timp a inceput sa ma stranga tare in brate, dansam imbratisati. Ma gandeam ca imi va pune mana pe fund(si nu as fi acceptat), dar nu a facut asta. Dupa acest dans, am iesit afara. A venit un coleg de-al lui pe acolo iar eu m-am prezentat. Ei bine, el mi-a zis ca stie cine sunt pentru ca a trebuit sa se intereseze pentru prietenul lui care din pacate acum este cam beat. In acel moment nu stiam ce sa cred, daca e vorba despre el. Cand am facut o hora, alt coleg de-al lui m-a luat la dans si nu-mi mai dadea drumul, l-am lasat de vreo doua ori si tot venea la mine. In schimb, pe la final, eram eu cu inca o colega, el(tipul de care imi place) si inca un baiat si dansam. A doua zi, colega mea mi-a zis ca se uita numai la mine si cum ma vedea, se punea in fata mea si dansa. Pe de alta parte, el a dansat cu multe colege de ale lui. Problema mea e ca nu-mi pot lua gandul de la el. Noi totusi nu am vorbit si asta e ciudat. Ce as putea face? Ma gandeam sa ii dau mesaj. Oare ii place de mine?

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

"Hei. Aș fi vrut să-mi pui mâna pe fund când am dansat la majorat".
Sau dacă ești timidă sau chiar crezi că nu ai vrut, "Hei, știi că regula e că dacă dăm de 3 ori unul de altul, trebuie să facem schimb de numere de telefon? Deci, în ce pauză ieși mâine afară, să terminăm odată".

| Anonim9114562123 a răspuns:

De unde sa știm noi... Dar în mod normal băiatul trebuie sa scrie, nu? Dar dacă Îți este dor de el și vrei sa afli, de ce nu. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim9114562123):

Nu.
În mod normal scrie cine e interesat/mai puțin timid. Dacă ea
vrea să vorbească cu el, ea îi scrie.
@Izabella Scrie-i.N-ai nimic de pierdut.

| Deyy a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii dai un mesaj si sa discutati din ce in ce mai mult, poate se intampla ceva