| Alex00990 a întrebat:

Am cunoscut o fata zilele astea, este super de treaba. Vreau sa o invit in oras, dar nu stiu cum sa fac asta deoarece nu vreau sa am o relatie cu ea sau ceva, vreau sa fim doar prieteni. Deci cum ii spun fara sa ii dau impresia ca ma dau la ea?
Scuze pentru categorie...
Mersi!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O intrebi daca vrea sa iesiti si cand iesiti nu te dai la ea nu nimic, te porti ca cu un oricare amic, nu-i platesti nici consumatia ca o sa creada ca-i intalnire daca o faci.

| Holiday a răspuns:

Las-o sa creada ce vrea. Nu ii taia craca din prima, nu se stie daca peste juma` de an nu ti se aprind calcaiele dupa ea, sau macar iti trece prin cap ca de plictiseala e buna o tura. Si atunci te vei da de ceasul mortii tot aici cum sa faci sa iesi din friend zone-le ala care vad ca a ajuns epidemie la tinerii de azi.

| Emma30555 a răspuns:

Ii spui asta pe fața. Ii spui ca nu vrei o relatie ca ti doresti doar o prietena

| Maria3458 a răspuns:

Spune i direct si vezi ce spune succes

| Mariaaaaa2889 a răspuns:

Încearcă sa te imprietenesti cu prieteni de ai ei, vei iesi cu ei si automat o sa te imprietenesti si cu ea, sau daca nu, incearca sa i scrii, dintr o simpla conversatie vei ajunge sa ai o buna prietenie cu ea. Sper ca te am ajutat.