| briquette a întrebat:

Am evitat sa pun problema relatiei mele aici si am incercat sa rezolv totul singura, dar am ajuns la capatul puterilor si fara nici un rezultat. Mentionez de la inceput faptul ca e o poveste destul de lunga si voi aprecia rabdarea fiecarui cititor si fiecare raspuns in parte. Sunt cu iubitul meu de 2 ani si 4 luni. E 'baiatul visurilor mele' ca sa spun asa, am sperat ca o sa-l am intr-o zi timp de 3 ani pana a ajuns sa fie al meu. Pur si simplu s-a intamplat, nu am planuit si nu am fortat nimic. Ca in orice relatie au fost si sunt in continuare atat bune, cat si rele. Problema mea e mama lui. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, ma inteleg foarte bine cu ea, nu am nimic cu ea chiar daca uneori isi mai arata si alta fata, o cunosc inca din clasa a5-a de cand l-am cunoscut si pe el (suntem de 8 ani in aceeasi clasa). Doar ca el e foarte mamos, si cand zic foarte, spun peste limitele exagerarii... ii spune orice detaliu, orice chestie, absolut orice. simt ca nu am intimitate, ca nu pot discuta nimic cu el fara sa-i spuna si mamei, simt ca in relatia asta suntem 3, nu doar noi doi. Am mai discutat cu el despre asta, dar fara nici un rezultat. Oricum mi-a fost teama sa-i spun tocmai din cauza asta, sa nu i-o spuna mamei lui. In plus, cum spuneam mai sus, mama lui isi arata uneori si alta fata si face niste faze urate si judeca fara sa se gandeasca prea bine inainte. nu vreau sa-l "deslipesc" pe el de maicasa, vreau doar sa faca diferenta intre relatia noastra si relatia lor, sa gandeasca inainte sa-i dea orice detaliu si ei. Nu mai suport asta... Cum pot rezolva aceasta problema? Mi-e teama sa mai vorbesc cu el despre asta din doua motive: 1. frica sa nu-i dea raportul si 2. frica sa nu ne certam, pentru ca stiu cat de mult o iubeste, dar eu nu ii spun nimic in nume de rau si nu il voi pune niciodata sa aleaga, doar ca el are prostul obicei de a interpreta cum vrea. ce pot face? sad

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Draga briquette este o problema foarte serioasa si destul de intalnita pe care o pui, trebuie sa discuti cu el despre asta si daca nu merge cu asta eu m-as duce chiar la mama lui si i-as spune problema, ca nu puteti fi 3, relatia mama fiu trebuie diferentiata fata de cea de cuplu, daca asa merge treaba de acum daca nu este rezolvata asa va merge intotdeauna. El fiind foarte mamos cum spui s-ar putea sa nu poata sa se descurce singur la un moment dat iar tu trebuie sa ii spui asta lui fara ai impune alegerea de care ai mentionat si tu, cu calm si usor nu se v-a putea niciodata rezolva dintr-o data trebuie sa ai rabdare daca nu se rezolva si nu vrea cu nici un chip va fi foarte greu pentru tine sa te adaptezi, numai bine!

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Ycu):

Nebunule, poate agati si tu ceva laughing)) Saracu...

18 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Si prietenul meu este la fel, de revelion eu eram in dreapta lui si masa in stranga, si masa era la el in brate si IL PUPA PE GURA.eu zic sa insisti sa vorbesti cu el si sa faca diferenta, si eu m-am luptat ce m-am plictisit, si incet incet cu multa rabdare am resuit! Na mamos acum tot e, si al tau o sa ramana...plm al meu are 20 de ani si uneori doarme cu ea, spune'i ca tu esti femeie si ai nevoie de intimitate, lasa frica, pentru ca asta te omoara, spune'o clar ce ai de spus, caci nu poti sa traiesti stiind ca masa stie si cand faceti sex, si cum si tot tot tot. dracu!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

laughing

| Ycu a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Ceea ce descrii tu deja este exagerat straight face. Admir rabdarea ta cred ca este un om bun totusi daca ai luptat atat pentru el si inca sunteti impreuna.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Ycu):

Daca il iubesti ai rabdare, stiu ca doare al dracud e tare, dar trebuie sa vorbesti cu el, pentru ca tine de voi doi happy

| briquette explică (pentru Bianca1001Bia):

Nu e nici chiar asa din fericire pentru mine. Dar sunt lucruri sau discutii care nu consider ca e necesar sa i le spuna. Mai ales ca de multe ori mama lui are pareri diferite fata de ale mele si ma abureste ( pentru ca are papagal ) pana ma face sa pic de fraiera.

| SkyPilot a răspuns:

Ma tem ca nu ai ce sa faci. Daca in 2+ ani nu a inteles ca aveti nevoie de intimitate in cuplu, nu va intelege niciodata. O sa-ti priveasca soacra peste umar si daca veti fi casatoriti si o sa va judece viata. Fie ca te obisnuiesti cu ideea, fie ca incepi sa visezi la alt baiat.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucaa69 a răspuns:

Problema este ca el nu s-a maturizat si mai are mult timp pana o va face. Asta am inteles din ce ai scris tu. Ai de ales doua variante. Prima ar fi sa astepti, sa ai rabdare cu el pentru ca intr-o buna zi se va rezolva de la sine problema(cred), iar a 2a varianta ar fi sa te desparti de el. La inceput va fi putin dificil, dar nu imposibil!

| briquette explică (pentru Ralucaa69):

Nu te pot contrazice. Inca nu a atins pragul maturitatii. Incerc sa mai discut cu el si sa rezolvam problema. Il iubesc foarte mult si nu voi lasa asta sa ne distruga relatia, deci a 2a varianta este exclusa din start.

| Bogdan6969 a răspuns:

M-ai plictisit de moarte iar concluzia este : ca orice relatie de pustani o sa mai tina maxim 1 an dupa care,, la revedere pa ". Obisnuieste-te cu ideea!

| Ycu a răspuns (pentru Bogdan6969):

Esti un ratat onanist care n-a vazut femeie in viata lui. Ce **** de raspuns e asta? Fata chiar a spus ceva serios si vine cate un cretin ca tine care baga un raspuns din asta sa il citeasca sa se simta prost. Du-te dracu de cretin.

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Ycu):

Auzi ma, oarba dupa tine de fraier, linge-o in pasarica, retardule

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Ycu):

Si daca te referi la femei pe alea pe care le-ai vazut tu, nu mersi, in cazul in care nu ai inteles erau travestiti laughing)

| Ycu a răspuns (pentru Bogdan6969):

Am observat in toate raspunsurile tale ca esti asa negativist, daca nu ai lucruri utile sa spui de ce o mai faci. Du-te la scoala baiete. Oi fi si tu vreun pui de rrom.

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Ycu):

Se spune tigan nu rrom. Romu merge cu bere, cat despre scoala, nu ai tu dinti in gura cati ani de scoala am euwinking

| Ycu a răspuns (pentru Bogdan6969):

,,Se spune tigan", ma rog, refuz sa comunic cu asa specie de primata neandertaliana care habar n-are ce vorbeste, du-te smechere inapoi drogheaza-te cu diazepam si vodka cu drogalaii tai. Ciao.

| Bogdan6969 a răspuns (pentru Ycu):

Esti invitatul meu sa purtam o discutie face2face daca tot esti asa sigur pe tine.