| Gabytzuytm a întrebat:

Am inceput școală și am o colega drăguță și îmi place foarte mult de ea, nu știu ce să fac(sunt timid).

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti intratat de timid incat nu ai curajul si indrazneala de a-i comunica verbal ceea ce simti fata de pe plan sentimental, in acest caz ai posibilitatea sa-i comunici in scris pe un anumit mijloc de comunicare, socializare. Trebuie doar sa-ti faci putin curaj si sa indraznesti s-o faci. Bafta. Succes!

| Mosotti a răspuns:

Esti timid pentru ca nu simti ca te vrea, daca te vrea iti arata prin gesturi, prin priviri, o sa observi imediat si dispare timiditatea, timiditatea e aparare contra nesigurantei, contra fricii de esec. Si daca vede ca nu faci nimic, pana la urma incearca ea sa faca primul pas, nu e asta o problema. Daca nu iti da semnale inseamna ca nu te place. Ca dovada, nu stiu daca ea se intreaba acelasi lucru cu privire la tine. Fetele care plac un baiat si ala nu misca, intreaba exact acelasi lucru pe prieteni, ce sa faca. Dar se ajunge la aceasta intrebare cand atractia nu este reciproca in egala masura. Ce sa faci e sa dai de una care simti ca te place la fel cum o placi tu, si atunci vine totul de la sine.

| Paul754880338 a răspuns:

Cumpara o floare si ofera-i-o fara nici un alt cuvant.

| Bozgi200 a răspuns:

Încearcă să fi prieten cu ea pentru inceput, nu te grăbi o sa fi dezamăgit (tocmai azi am pățit) pentru inceput trebuie sa va cunoașteți mult mai bine...iar după poți să îi mărturisești sentimentele. Ceea ce simți tu e pur atracție fizică trebuie sa ii cunoști și caracterul.

| johnbucuresti a răspuns:

Si esti clasa intaia!?

| marcelCelAgresiv a răspuns:

Ud-o