| magibuci a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.
Eu si prietena mea ne iubim mult unul pe altul
faza e ca suntem departe unul de celalalt
Eu stau in Bucuresti iar ea in cluj chiar vreau sa ne vedem am si facut o varianta.Sa vina ea pana in gara unde o astept si sa mergem cu trenu pana la ea unde sa o conduc spre casa apoi sa iau trenu si sa ma intorc.Dar ea a zis ca nu merita sa vina din cluj pana in gara din Bucuresti deoarece ea vrea cumva sa merg singur pana la ea si dureaza 5 ore pana acolo si 6 ore intors si nu stiu cum sa fac dar vreau sa ajung acolo si sa ma intorc cu bine acasa dar foarte devreme...Eu zic ca e bine pana la ea 5 ore sa ii stau alaturi in tren apoi sa o conduc spre casa dar nu-i place asa. Ceva optiuni cum sa ma vad cu ea?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intalniti-va in weekend, asa poti lua trenul de dimineata si ajungi devreme. Nu o pune pe ea sa vina la tine sa plecati nu stiu unde. E prea complicat. Du-te tu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori ai 12 ani ori nu ai mers cu trenul niciodata.

in primul rand cum pana mea va iubiti da nu v ati vazut niciodata.

si esti constient ca trenul pana la cluj face 9-10 ore si nu 5 cum crezi tu

| neutrino a răspuns:

Eu zic sa o ceri de nevasta si gata, rezolvati problema!

| Holiday a răspuns:

Nu stiu ce calcule ti-ai facut tu, dar trenull de la Bucuresti la Cluj face 12 ore, in mersul trenurilor 10, dar e o portiune unde se lucreaza la sine.
Asa ca te vei intoarce devreme acasa, dar a doua zi.