| ClauDdiia17 a întrebat:

Am nevoie de ajutoor! Sunt disperata nu stiu ce sa fac. Sa va explic. Decii am un prieten de 1 an jumate. ne-am certat de multe ori dar in noiembrie ne.am certat cel mai tare. a inceput sa ma injure si peste putin timp am aflat ca s-a combinat cu o alta fata. Eu inca il iubesc! De Pasti ma voi intalni cu siguranta cu el si ca de fiecare data cred ca va spune sa ne impacam cerandu-si iertare pentru acele cuvinte care cica au fost spuse la nervi. prietenii mei nu prea sunt de acord cu el. eu nu stiu ce sa fac! Nu pot sa vb cu el nici pe mes [ are compu` stricat ] si nici la telefon [ si-a schimbat nr ]. Am incercat sa fiu cu alt baiat ca sa-l uit pe el dar nu pot. orice imi aduce aminte de el sad Voi ce ma sfatuiti sa fac? sigh Va rog ajutati-ma! crying Dau funda pentru cel mai bun raspuns!:* Multumesc!

Răspuns Câştigător
| roxanika24 a răspuns:

Eu am fost intr.o situatie mai rea ca tine crede.ma doar de asta tiam si raspuns cand am citit mesajul tau...sunt cu un baiet de 4 ani jumate acum stam impreuna dupa un an de zile a fost plecat in anglia el ma iubea fff mult nu ma lasa sa ies nicaieri era fff gelos dupa ce a plecat el din tara eu m-am combinat cu altu cu toate ca il iubeam pe iubitul meu la nebunie am stat cu ala vreo saptamana asa doar la misto prienetul meu aflase dupa un timp a venit aksa toate bune si frumoase pana la un moment dat cand lumea a inceput sa vorbeasca ca eu l-am inselat etc.fiind baiat normal k nu-i ii convenea si uite asa am ajuns sa ne certam contiuu acum ne desparteam acum ne inpacam si tot asa ma duceam la el acasa el se ascundea de mine eram in stare sa fac orice petru el pana la un moment dat cand tot asa m-am dus o data la el aksa si el se ascundea la vecinu m-am intalnit cu maicasa si aflasem ca era la vecinul sau si nu vroia sa stea de vorba cu mine a venit aksa in sfarsit am incercat sa vorbesc cu el dar pentru ca ma durea asa tare nici nu puteam vorbi prea multe pentru ca incepeam sa plang si pe el nul interesa m-a lasat cu maicasa in casa si a plecat atunci am zis gata.am venit in cartier la mine si am stat de vorba cu prietenii lui cei mai buni si ei m-au facut intra sa fel sa nu ma mai gandesc la el imi ocupam timpu cu orice ieseam in oras la disco cu prietenii nu asc muzica care ma facea sa plang si asa am stat despartitii 2 luni eu nu i-am dat nici un semn lui pe cand el ma suna si imi zice sa ma duc la el sa ii duk hainele pe care oricum nu avea nevoie de ele pentru.k.atunci cand neam inpakat mi-a zis el vroia doar sa ma vada si sa ne inpacam dar eu ma obisnuisem cu ideea k nu mai sunt cu el.intre timp ma combinasem cu altcineva numai sa il uit pe el. pana intr-o zii cand mai era o saptamana si facea 18 ani l-am sunat eu si l-am intrebat daca ma invita la majoratu lui mi-a zis ca da...el a fost prima mea dragoste, eram constienta ca daca ma duc la majoratu lui vom face dragoste in noaptea aia.le ziceam prietenelor mele ca nu ma mai inpak cu el doar ma distrez si atat.din ziua acea am ramas impreuna.cum am mai zis acum stam amandoi.deci in concluzie daca e sa fiti impreuna o sa fiti daca nu asta e dar fi indiferenta si imi cer scuze daca mai am greseli ca am scris repede.si inca ceva nu-i permite sa te loveasca vreodata sau sa te mai injure succes!

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Mai iubita,cateodata sunt cazuri in care partenerii nu si arata adevarata fata si isi joaca bine rolul,dar sunt cazuri,asda cum este si al tau,cand ei isi arata adevarata fata si noi nu trebuie decat sa alegem,sa stam langa astfel de oameni,sau nu!
Raspunsul unui om cat de cat intelept este,despartirea,iar daca te confrunti cu o astfel de problema si alegi sa speri intr o schimbare,nu faci altceva decat sa ti prelungesti agonia,dar inevitabilul oricum se va intampla.
Chiar daca crezi ca iti e greu,mai tarziu,vei fii fericita ca ai pus punct cand trebuia.
Singurul lucru care trebuie sa te faca sa reflectionezi,sa te gandesti ca nu ai ales bine este chiar el,pentru ca iti arata ca nu te iubeste,daca el si a facut atunci pe altcineva,numai naiva sa fii sa nu ti dai seama canu are sentimente fata de tine.
Nu poti sa alegi sa ti facio singura rau,sunt multi oameni,tipi care te ar aprecia si te ar iubi.
Asta e singura realitate, numai tu trebuie sa te gandesti ca te degradezi, stand langa un om care nu te merita.
Depinde numai de tine!
Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca nu ai un vocabular destul de dezvoltat in materie de injuraturi, ramai cu el; mai afli noutati. Daca nu, lasa-l naibii in plata domnului, ca nu le-a pierit samanta, ce naiba! Esti masochista cumva?

| DeeaMarry a răspuns:

Te-a injurat, s-a combinat cu alta. Ce dovezi mai vrei pentru a te asigura ca nu te iubeste?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice relatie exista certuri.sad.dar ce urat din partea lui sa te lase sa se combine cu alta fatasad. daca te iubea nu facea asa ceva un om care iubeste nu are ochii decat pentru iubitul/a lui.si daca vroia sa tina legatura cu tine nu isi schimba nr de tel. acum treci printr-o perioada mai naspa cand amintirile iti tot vin in minte cand te gandesti la tot.dar nu trebuie sa te distrugi prin suferinta pentru o pers care nu te merita.el pierde ca te-a lasat nu tu.tot ce trebuie sa faci este sa te aduni sa incerci sa nu te mai gandesti la el.iesi in cluburi distreazate viata asta e prea frumoasa ca sa stai sa suferi.stiu ca e usor de spus stiu cum e sa te desp de persoana care o iubesti.dar el nu te merita.
:*

| Scarecrow a răspuns:

In ceea ce priveste cuvintele urate spuse la nervi,mai ca a`si intelege insa partea cu inselatul deloc, plateste`i cu aceiasi moneda sau cel mai corect, uita`l.