| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de cineva care se pricepe la Iphone -uri.
Ideea e că azi m-am văzut cu prietenul meu, i-am umblat putin pe telefon și am intrat in Agenda(la contacte), avea trecute 2 fete(o fostă colegă de liceu și încă una cu care am văzut odată o poza cu ei doi) una era trecuta in Agenda "Sora Maria" si cealalta "Cristina Sorela"(am trecut numele la misto) el are 2 surori, eu crezând că sunt ele.
Am intrat pe whatsapp la contacte și mi-au apărut pozele cu tipele respective, ca și scuză a avut că si-a facut iCloud-ul ala pe telefon recent și din această cauză i-a apărut, dar el le avea pe acel iCloud de mult timp ca a mai avut si alte telefoane Iphone si e creat Icloud-ul ala de mult timp sau ceva de genul (nu ma pricep la astea), doar ca saptamana trecuta ne-am văzut și tot așa, m-am uitat in Agenda și nu tin minte sa fi avut contactele alea. Eu m-am mai uitat pe whatsapp la contacte de multe ori, in urma cu 3-4sapt și nu avea acele contacte. Deci e adevarat ce zice? Cu iCloud-ul? Presupun ca dacă e adevarat trebuia sa ii apara mai multe contacte, nu doar alea două. Deci.Ce sa cred? Zice adevarul?

Răspuns Câştigător
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Contactele de pe icloud nu ai cum sa le recuperezi o data ce au fost pierdute, desi conversațiile de pe whatsapp raman.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Indiferent ce zice el, ce cauți tu să-ți bagi nasu' în telefonul lui?!? Cred că numai telefoane în cap ai vedea dacă n-ar fi o cârpă amicul tău...

| Andreea249 a răspuns (pentru mihai69):

Am scris aici ca sa cer un sfat, nu sa ma iei tu la intrebari "ce cauti tu in telefonul lui", asta e strict problema mea, nu te priveste!

| Osneros a răspuns (pentru Andreea249):

Ai cerut un sfat, ai primit un sfat, nu vad problema.

| Andreea249 a răspuns (pentru Osneros):

Am cerut un sfat despre altceva. N-am cerut un sfat pentru a ma judeca voi. Dacă știam că ați fi sărit toți cu capul pe mine aiurea fără să stiti situația, mai bine nu scriam.

| Osneros a răspuns (pentru Andreea249):

laughing
Imi place cum o dai la intors.
La inceput ne-ai prezentat situatia, exaaaact cum este. Apoi ti s-a spus ceva ce nu ti-a placut si brusc situatia e de fapt necunoscuta laughing

| Andreea249 a răspuns (pentru Osneros):

Nu dau nimic la intors. Ma refeream ca nu stiti voi ăștia care va credeti "desteptii" pământului in ce împrejurimi am inceput sa ma uit in telefonul lui, din ce cauza, etc. Și pana la urma aia e treaba mea, doar n-o sa-mi înșir aici toată viața persoana. V-am zis pe scurt.
V-am "prezentat" situația cu iCloud-ul și iphone-ul și pe lângă asta v-am explicat putin mai detaliat ca sa înțelegeți la ce anume ma refer. Pana la urma de ce tot comentezi aici aiurea, pentru ca despre ceea ce am postat eu, n are nicio legătură. Vedeti-va fratilor de ale voastre
Puteai sa răspunzi și tu și ala de mai sus direct la subiectul postării acesteia, cum a răspuns persoana căreia i-am dat fundița, a răspuns și si-a văzut mai departe de ale lui, Nu si-a băgat coada unde nu trebuie, dar voi însă, aberați aiurea și va băgați ca musca in ***!

| Osneros a răspuns (pentru Andreea249):

Ok laughing
"Contactele de pe icloud nu ai cum sa le recuperezi o data ce au fost pierdute, desi conversațiile de pe whatsapp raman."
Funda?

| Andreea249 a răspuns (pentru Osneros):

laughing)
Cand n-ai cu cine, n-ai cu cine. Nu te supăra, dar esti bătut în cap sau esti prost. Nu exista cale de mijloc!?