| DenisaElena06 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Acum doua zile am facut sex pentru prima data cu prietenul meu si am facut neprotejat. Desi nu si.a dat drumul in vaginul meu, imi este frica ca am ramas insarcinata, pentru ca de atunci tot am stari de greata si dureri de stomac. Ce e drept, nici nu prea am mancat zilele astea. Imi este foarte frica

Răspuns Câştigător
| Apollo007 a răspuns:

In doua zile nu aveai cum sa ai simptome de femeie însărcinată. Probabil e de la altceva. Protejaza-te prezervative sau anticoncepționale(prescrise de doctor nu de prieteni!) al doilea numar e mai periculos pentru ca poate sa ramana sp***a pe canal si chiar daca s-a ferit prima data la al doilea poti sa ramai. Dar ma indoiesc sincer. In 2 zile sa ai deja simptome e cam repede. Fi mai atenta, la baieti e mai simplu dar tu ca fata cerei prezervativ sau ia anticoncepționale.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in urma citirii acestui raspuns vei stii si ai sa intelegi ca o sarcina nu se poate forma sau naste oricand, si nici in orice conditii si de asemenea ca este absolut IMPOSIBIL ca dupa trecerea a 2 zile de la data intretinerii sexului sa apara acele asa numite,, simptome de sarcina''. Fiindca deja ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa stii/cunosti urmatoarele informatii strict necesare privind formarea unei sarcini. Aceasta se poate naste, produce numai in cazul in care sunt intrunite in mod obligatoriu urmatoarele conditii, si anume : 1. ) Femeia poate ramane insarcinata DOAR/NUMA daca in mod obligatoriu in vaginul ei ajunge SPERMA VIABIILA. 2.) Sarcina se poate produce DOAR/NUMAI daca sperma ajunge in vagin in cele 3-4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE (cele 2-3 zile de dinainte +1 ziua de OVULATIE+ 1 zi marja de eroare) 3. ) In restul zilelor din respectivul ciclu menstrual, chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin, formarea unei sarcini teoretic este aproape IMPOSIBILA. In conditiile descrise in care la terminarea respectivul contact sexual sperma NU a fost ejaculata in vagin si daca sexul NU afost intretinut IN zilele perioadei fertile, atunci se poate afirma fara teama de a gresi, ca formarea unei sarcini este aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate!